Scartait Manere Usi Fata(PH2)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Daca aveti posibilitatea utilizati, oriunde trebuie gresat (manere, balamale si broaste usi, capota, bolturi etc), vaselina pe baza de litiu cu teflon; extraordinara, nu curge,adera foarte bine si foarte rezistanta in timp.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #32
      stie cineva unde pot gasi in Timisoara vaselina deaia? Ms

      Comment


      • #33
        Sau folosiţi un MoS2 de la Sonax, merge sigur, doar că trebuie ştearsă zona respectivă pentru că e uleios şi curge apoi.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #34
          dar daca am spray wd40 si pun deala, are ceva? Ms

          Comment


          • #35
            Originally posted by Dule View Post
            dar daca am spray wd40 si pun deala, are ceva? Ms
            Vaselina este " maci beter ".
            Spor

            Comment


            • #36
              ) ok Moshu...daca tu spui, eu am incredere in tine, ca doar deaia esti Mosh)

              Comment


              • #37
                Merge şi WD-40, doar că trebuie reaplicat după o perioadă, când încep iarăşi să scârţâie.
                Şi vaselina e bună, doar că s-ar putea să te murdăreşti pe haine de la ea dacă mai rămâne pe alături sau curge în timp ce urci sau cobori din maşină.
                Cel mai nou proiect auto din România!
                Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                Comment


                • #38
                  Gata...am rezolvat cu vaselina verde. Aia am avut acasa. Am folosit 1 betisor cu vata pentru ureche, si a iesit o treaba foarte buna. Doamnie țâniel pă ăla ce o venit cu ideea...ca buna idee o mai avut) Ms Moshu pt idee

                  Comment


                  • #39
                    nu mai puneti vaselina obisnuita pe plastic.cautati pe google si vedeti ca ataca plasticul.si dupa un timp poate o sa aveti zgomot mai mare
                    exista o vaselina daca pot sa-i zic asa speciala pentru cauciuc si plastic
                    vand fonomin (pasla) pentru antifonare, pret avantajos
                    vand lampa adaptabila la torpedo

                    Comment


                    • #40
                      Ptr. lurifiere elemente din cauciuc si plastic, cititi postul meu #228:

                      Comment


                      • #41
                        nu numai la logan scartaie manerele la usi,si la alte tipuri de masini se intampla la fel,posibil din cauza frigului,o solutie ar fi vaselina siliconica sau spray siliconic

                        Comment


                        • #42
                          salut...a rezolvat cineva sunetul acela de "greieras" de la airbag in spate?..simt ca nu mai suport zgomotul asta...ma poate ajuta cineva cu o solutie??

                          Comment


                          • #43
                            la mine scartaie airbag-ul de la pasager...
                            Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                            Comment


                            • #44
                              Pt scârțâitul de la mânere încercați sprey de lanț pt motociclete de preferat dacă găsiți de la motul

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by andreienciu View Post
                                salut...a rezolvat cineva sunetul acela de "greieras" de la airbag in spate?..simt ca nu mai suport zgomotul asta...ma poate ajuta cineva cu o solutie??
                                Salut! Deconectezi borna minus la baterie,demontezi airbag-ul si pe partea metalica sa lipesti banda izolatoare care sa formeze ca o garnitura .Varianta 2 sa ungi cu vaselina siliconica partile metalice. Remontarea pe pozitie , conectarea bornei minus si ai scapat de greierasul de la airbag. .Succes!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google