liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Hai pana ma intorc de la brasov sa ai softul gata!
    Can't touch this !

    Comment


    • Asta in cazul in care mai ajungi de la Brasov.
      @tica eugen cand incepe noul an la gradinitza?


      Sent from my iPhone using Tapatalk
      sigpic

      Comment


      • Batut-am un Duster "racer" de la semafor (nu scria pe spate ce motor are) ca ne tot alergam si nu voia sa ii stea in fata un Logan 1.4 (pe spate) nici sa-l pici cu ceara.

        1 - 0 umilinta mare.

        Masina se misca minunat si este in forma maxima, se poate si mai bine dar la cati bani NU cere este tare rapciuga pentru drumurile noastre.
        Last edited by aleXpeed; 12 December 2014, 04:21.
        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

        Comment


        • Daca apuca sa fie cu a 2-a macar, pana pe la 140 nu aveai nici o sansa sa treci de el daca era versiunea de 110 cp, dCi, cu conditia ca piesa de la volan sa schimbe vitezele rapid si corect.
          sigpic

          Comment


          • Mi-ar face placere sa ma dau cu unul de 110 cp. (dCi) sau cu cel de 125 cp. (tCe), in ambele situatii sa fie soferi buni... dar nu prea e de gasit asa ceva, era interesant oricum.

            De Duster-ul de 110 cp. nu mi-e frica pe 400m., nu stiu de ce... edit: uite de ce, sunt datele acolo... http://www.carfolio.com/specificatio...ar/?car=364914

            edit 2: alte date, Duster tCe 125... http://www.automarket.ro/masini-noi/...cificatii.html
            Last edited by aleXpeed; 12 December 2014, 13:58.
            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

            Comment


            • Pai are cel putin 300 kg peste tine.


              Sent from my iPhone using Tapatalk
              sigpic

              Comment


              • Toroaba mea (fara AC) are pe cantar 1130 kg...in carte 1040 kg.

                Nu e grozav Dusteru la demaraj de pe loc, aceeasi senzatie clasica de la turbo, in rest e un pic mai bine la timpi decat un 1.4 vioi cu sofer slabanog si mai lent decat un 1.6 mpi.

                Comment


                • Dusterul de 110 cp pe benzina afuma 1.6 8v, iar dCi de 110 cp tine pasul fara nici un stres, cu conditia sa nu fie cu plecare de pe loc. Vorbesc din proprie experienta, nu povesti pe cifre de carte tehnica.
                  sigpic

                  Comment


                  • La fel si tce-ul sa nu fie cu plecare de pe loc.
                    Lansat sa altfel treaba.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk
                    sigpic

                    Comment


                    • Distrigaz vs. Grasu' CCD (1.6 MPI, soft, evacuare cap-coada) 3-0
                      Distrigaz vs. Clio 1.4 8v (axa 263, soft, evacuare cap-coada, admisie Megane) 1-0
                      Distrigaz vs. Skoda Octavia 1.9 TDI (105 cp, ne-am luat din mers de la 60 km/h) 1-0
                      Distrigaz vs. Logan 2.0 16v 140 cp cu ceva probleme in soft banuiesc 0-2

                      Prima oara Loganul 2.0 nu avea plecare si avea un pasager in dreapta si mi-a dat o masina distanta pana la 160 km/h (dezamagitor si pentru mine ca ma asteptam la mult mai mult de la 140 cp.).

                      A doua oara s-a dat jos pasagerul si a incalzit cauciucurile, eu am plecat exemplar fara probleme dar s-a vazut diferenta, vreo 4 masini diferenta la 160 km/h.
                      4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                      Comment


                      • Prima "serioasa" pe 2015 .

                        Distrigaz 16v vs. Logan 1.5 dci (85 cp. resoftat stage 2 Dimsport) 1 - 0 (distanta o masina si ceva)

                        In ambele masini erau cate 4 oameni, precizand ca la mine eram eu, Marx, Cristi_CCD si Lau_911.

                        A fost amuzant, s-a spart gheata cu dci-ul care trage mai tare cand este masina plina.

                        2 oameni de-ai mei erau mult mai grasi decat cei din dci ))).
                        4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                        Comment


                        • interesant era sa va dati si fara pasageri dupa aia
                          sa vezi exact cat si la cine a contat greutatea in plus.
                          Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                          Comment


                          • Fara pasageri il bat mai rau .
                            4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                            Comment


                            • Dieselul da senzatia ca-i rapid. El saracul n-a fost niciodata!
                              E ca si cum ai duce un asemenea individ (ala de zice ca DCI-ul trage, dar nu se uita pe date si crede ca Dacia a mintit in defavoarea ei) la unul dintre poli si i-ai arata aurora..."Pfoai de mine ce vrajitorie! Nu se poate asa ceva... Ce-s gazele alea pe cer? O SA MURIMMMM!!!!"

                              Comment


                              • Nu minte Dacia, datele sunt date.

                                Asa se spunea mai la inceputuri ca dci-ul 65/70 cp "rupe" mpi-ul 1.4.
                                Dupa neste probe face to face de-a lungul anilor s-au mai calmat spiritele.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google