Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • despre omniasig stie cineva ceva? intentionez sa inchei RCA la aceasta firma.
    sigpic

    Comment




    • Important Moderator or Administrator NoteTe rog sa scrii in limba romana! Fara "vb", "dc", etc.
      Mi am adus acum aminte. Am un vecin la bloc cu o dacie din 97 cu 43000 km...imecabila. Un mosulica pe la varsta de 70 + ani cred. Se mai duce cu babuta lui la piata, etc. Mereu ma uitatam dupa dacie cand iesea cu ea din garaj. Intr-o zi o vad lovita usor in fata si capota...vb cu mosulica si a zis ca l a lovit cineva un sensul giratoriu. Faza socanta este ca mosulica nu a primit asigurarea sa si faca masina si tipul care a produs accidentul a ramas si cu permis...dar nu i a dat asigurarea. Mosulica zice ca au fost si la politie si asa a zis nenea politaiul...oricum, din cate am vb cu el nu prea inteleg bine ce si cum s a intamplat si dc nu i a dat asigurarea...dar am vb 5 colegi cu el si tot nu am reusit sa o scoatem la capat...trist.
      Last edited by vitriol; 17 December 2014, 11:44.

      Comment


      • @Iancu: Cifrele brute au valoare zero, daca nu sunt prezentate si procentele de soferi cu "probleme" aferente categoriilor de varsta.

        755 din, sa zicem, 5000 nu-i deloc mai putin periculos decat 1321 din 15000.
        If it ain't broke, don't fix it!

        Comment


        • Andyno, ce ai vrut sa ne spui de fapt? Care-i morala? Sau, cum spune italianu': what is your point?
          sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

          Comment


          • Vecinul asta de 70+ ani , cu Dacia lui , trebuia sa mearga la politie , sa declare accidentul iar politia facea demersurile necesare si il chema pe cel vinovat la declaratii si poze.
            Daca vinovatul nu aparea de bunavoie in 24 de ore de la producerea accidentului i se suspenda permisul pe o perioada de 30zile si i se da si o amenda pentru neacordare de prioritate.
            Procesul verbal de la politie si autorizatia de reparatie sunt cele mai bune daca cumva vinovatul nu are RCA valabil , expirat , sau nu are deloc.
            Chiar daca sa zicem ca ar fi facut un constat amiabil in prima faza, tot poate sa mearga ulterior la politie pentru a declara accidentul si pentru a primi actele de reparatie.
            ADRIAN Vatamaniuc
            0727.883.438

            Comment


            • Originally posted by Kojak View Post
              Cea mai buna oferta, la ora asta, o am de la...Generali...dar mai am aproape o luna juma' pana imi expira polita actuala. Chiar mai mica cu cca. 20lei fata de anu' trecut.

              Asigurare facuta pe 30.12.2014, adica in avans cu o luna inainte de expirare, fix la pretu' din print screen.
              Basca si la societate "premium" , nu la Asstra cum am avut in ultimii 5 (cred) ani.

              Pana la urma s-a scumpit ori ba, de la intai ale lunii in curs?
              Last edited by IancuMIC; 5 January 2015, 21:27. Reason: corectare 2015

              Comment


              • Originally posted by Kojak View Post
                Cea mai buna oferta, la ora asta, o am de la...Generali...dar mai am aproape o luna juma' pana imi expira polita actuala. Chiar mai mica cu cca. 20lei fata de anu' trecut.
                E sigura scumpirea incepand cu 01 januarie 2015, ptr. toate categoriile de soferi tineri / batrani, cu sau fara daune?
                nu mi-ai facut si mie una ?!

                Comment


                • Originally posted by Kojak View Post
                  Asigurare facuta pe 30.12.2014
                  2014...bineinteles, nea Iancu vigilent ca de obicei, sa traiesti!
                  ...si nici macar n-am mai ramas cu beutura-n casa dupa sarbatori.

                  Originally posted by B997NDL View Post
                  nu mi-ai facut si mie una ?!
                  pot sa fac o gluma asa ca-ntre pretenasii virtuali, da' promitii ca nu te superi?
                  tie-ti face tanti care sta in colentina.

                  Comment


                  • nu'ş cum dreacu, dar mi-a ieşit mai scump decât ţie.

                    Comment


                    • pai ai 1500cmc, poate de-aia.
                      cati ani de volan ai si ce bonus ti-a iesit

                      deci cat e halatu'?

                      Comment


                      • b 7 ( ) iar ani, "fara numar".

                        Comment


                        • aaa, pa de acolo ti se trage nenicule, b7.
                          ai avut dauna in ultimii 2-3-4 ani, este?

                          deci cat ai platit pe polita?

                          Comment


                          • RCA incheiat la omniasig in data de 17.12 in valoare de 350 lei clasa B10.
                            sigpic

                            Comment


                            • Oferte pe 12 luni facute azi pe net: Astra si Euroins pe la 400 de lei, Groupama la 1000 de lei pentru logan 1,6, barbat in Bucuresti 30 de ani... fata de 310 lei anu trecut la asirom pe 12 luni. Clasa bonus B9...
                              Carpatica 1100... City 2100... Astia sunt nebuni mama lor de hoti;

                              La motoreta de la 238 de lei la vreo 400 pentru clasa bonus B3 si 1 an...
                              Last edited by einstein1984; 6 January 2015, 12:37. Reason: Automerged Doublepost
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • la emag ai incercat simulare?
                                io de la ei am comandat si am iesit mai ieftin decat la rca ieftin.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google