Zgarietura, Vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    rezista binisor lacul la polish. vechiul logan fusese polishat (pt. luciu) de mai bine de 5 ori cap-coada. culoarea era albastru egee. acum nu mai e nuanta asta, dar astea metalizate au strat destul de gros de lac.
    internal combustionizer

    Comment


    • #17
      Archangel,da am gresit cand am zis cu "recomandarea". Daca citesti tot textul iti dai seama ca am facut o greseala acolo.
      Si cu polish da, poti sa o dai in fiecare an dar sa fie pasta strict pentru luciu si protectie atat !

      HMV-ule ai dreptate
      Last edited by Christnacht; 15 March 2013, 21:29.
      Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

      Comment


      • #18
        Originally posted by Christnacht View Post
        Archangel,da am gresit cand am zis cu "recomandarea". Daca citesti tot textul iti dai seama ca am facut o greseala acolo.
        Si cu polish da, poti sa o dai in fiecare an dar sa fie pasta strict pentru luciu si protectie atat !

        HMV-ule ai dreptate
        Si cu tipul acesta de polish dispar si micile zgarieturi...gen parcari market?

        Comment


        • #19
          Te duci la magazin si iei un polish d, in 99,9% din magazine vei gasi polish-uri neprofesionale adica poti sa freci fara sa afectezi stratul de lac.

          Daca micile zgarieturi, gen "panza de painjen" de la spalatoria cu perii, micile zgariaturi/julituri din parcari, nu ies din prima, poti repeta de doua-trei ori.

          Cu polish profesional trebe sa ai grija, in principiu sunt departajate pe 3 catgorii: de granulatie mare (pt julituri serioase), medie (gen panza de paianjen, julituri fine), granulatie fina (pt luciu final).
          Daca nu stii sa le folosesti, lasa un profesionist (pe cale de disparitie) sa o faca.

          Comment


          • #20
            Am scos foarte multe zgarieturi cu echipament de tehnica dentara, adica pasta polish foarte fina (arata ca pasta de dinti), micromotor si filt din pasla. Se poate folosi si un dremel. Merge brici.

            Comment


            • #21
              fara nicio ironie, supercristal nu o merge? ma gandesc ca aia e cea mai aspra pasta de dinti ever...

              Comment


              • #22
                Originally posted by Lumpi View Post
                Am scos foarte multe zgarieturi cu echipament de tehnica dentara, adica pasta polish foarte fina (arata ca pasta de dinti), micromotor si filt din pasla. Se poate folosi si un dremel. Merge brici.
                Cu banii dati pe tehnica dentara, revopsesti elementul de cateva ori, ba chiar toata masina. Sau tu o folosesti pe aia de la cabinet pe masina, apoi o bagi in gura clientilor?

                Apropo, daca zgarietura e adanca, merge sa bagi si o plomba?

                Comment


                • #23
                  Originally posted by mr.K View Post
                  Cu banii dati pe tehnica dentara, revopsesti elementul de cateva ori, ba chiar toata masina. Sau tu o folosesti pe aia de la cabinet pe masina, apoi o bagi in gura clientilor?

                  Apropo, daca zgarietura e adanca, merge sa bagi si o plomba?

                  Nu am dat bani pe ele. Si nici nu le bag in gura pacientilor, cu aia se ocupa medicul stomatolog.

                  Comment


                  • #24
                    Nu toti avem tehnica dentara gratis la dispozitie, deci eu voi spune pas la sfatul tau.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google