Statii Radio CB

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Legea zice ca la online ai 30 de zile. Domo nu pot fi mai smecheri de atat.
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • Astazi statia a plecat in service.Astep sa vad ce raspuns primesc si in functie de asta o pastrez sau o scot la vanzare.Ori sunt ghinionist, ori am avut asteptari prea mari de la President!

      Comment


      • Dupa aproximativ 3 luni de zile de cand am statia pe masina nu pot decat sa ma declar multumit de investitie. Statia am mai montat-o si pe masina prietenei, dar la ea pe plafon se comporta ok, in schimb pe capota portbagaj nu, caraie tot timpul inclusic cu ASQ la maxim. Antena nu am calibrat-o nici in ziua de azi, spre rusinea mea si m-am auzit cu un coleg destul de clar de la aprox 10 km (rucar-bran). Nu zic ca nu exista si statii mai bune, dar pentru nevoile mele e suficient.
        zoom-zoom

        Comment


        • Daca aveti ocazia,probati antena President Virginia,eu am ramas surprins de ce poate o antena de aproximativ 50 cm,anuleaza treaba cu marimea conteaza .
          LOGAN--> <--TOYOTA

          Comment


          • 50 cm nu are cum sa fie la fel ca una de 200 cm
            sigpic

            Comment


            • Contează mult si firma antenei? Pt că eu am o staţie DNT Carat şi o antenă de 145 Alien cred că e.
              http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

              Comment


              • Daca vorbim de aceeasi inaltime conteasa si firma.
                La inaltimea care este antena ta cea mai buna antena este ML 145 de la Midland.


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Recepţionaţi şi voi pe cineva care injură regulat? Prin Bucureşti, eu îl aud în Rahova dar l-am auzit şi în Bragadiru la fel de clar şi răspicat. Faza e că se tot repetă, sigur e înregistrat pe ceva pt că înjură exact la fel de fiecare dată. Spune "s...i p..a, s...i p..a , s...i p..a " şi tot aşa, ca şi cum ar cânta. Mai spune ceva la final ce nu se înţelege aşa bine. Scuzaţi limbajul (măcar l-am "cenzurat") şi oarecum off topicul dar vreau să ştiu şi eu dacă sunt singurul. Mi-a înnebunit mie staţia? L-am auzit şi seara târziu şi a doua zi dimineaţă. Mai înţeleg că unii înjură pe canalul 22, mai înţeleg că se mai difuzeaza şi reclame, mai ales în oraşe, dar cine naiba stă cu aşa devotament să difuzeze aceeaşi înjurătură mereu mereu mereu zi şi noapte?
                  Last edited by ionescu liviu; 18 December 2014, 11:25.
                  http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

                  Comment


                  • Asta e motivul pentru care am renunțat la statie
                    sigpic

                    Comment


                    • E antrenament sa nu-ti pierzi calmul, e nevoie la volan... Calm chiar in conditii de auzit injuraturi non-stop ...

                      Comment


                      • Statii Radio CB

                        A fost cireasa de pe torta ala care striga toata ziua Talpa
                        Eu avea cu ce sa dau peste el (350 w power) dar nu am mai rezistat sa ii aud iregistrarile toata ziua.


                        Sent from my iPhone using Tapatalk
                        sigpic

                        Comment


                        • E o înregistrare în buclă mesaj, înjurătură.
                          Emite probabil din zona de SE a Bucureştiului, pentru că l-am receptionat pe A2 până spre Lehliu, spre Urziceni şi spre Ploieşti (A3).

                          Legal nu are ce să-i facă nimeni, canalul ocupat nu e 9 sau 19 (pentru urgenţe) iar ANCOM-ul îl poate amenda doar pentru depăsirea puterii de emisie pe CB 27MHz
                          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

                          Comment


                          • Macar ata lucru poate face.
                            Si eventual confiscarea echipamentelor


                            Sent from my iPhone using Tapatalk
                            sigpic

                            Comment


                            • Originally posted by stoicanu View Post
                              ...
                              Eu avea cu ce sa dau peste el (350 w power)
                              ...
                              Asta ar vrea sa fie un teaser inteleg eu gresit ?...

                              Nu merge la mine, n-am luat decit 9 la examenul de radioemisie, asa ca nu ma simt competent sa merg la discutia asta ...

                              insa am vazut ca erau unii amatori pe altundeva care explicau cum se obtin 100 W audio din alimentare de 14v pe o sarcina de 4 ohm...


                              Scuze daca am inteles gresit, Stoicane...

                              Comment


                              • Statii Radio CB

                                Si crezi ca e imposibil?
                                La 350 w emisie avea un consum de 38 amperi.
                                Eu monitorizam tot timpun consumul cu asa ceva.ImageUploadedByTapatalk1418970981.322376.jpg
                                Acum nu a mai ramas decat cablu de alimentare ca duce 100 amperi si acest aparat de masura.
                                Varfurile urcau pana la 500 w consum si consuma mult mai mult decat o statie de amplificare audio pentru ca in momentul ce ai apasat PTT-ul consumul este continu si constant


                                Sent from my iPhone using Tapatalk
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google