Despre Camera Video Auto DVR

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • mini 0805 o varianta, dar inca nu a aparut "la oficial" la noi prin magazine si nici "la baEti" pe site-urile de anunturi:



    Mie nu imi place ca are display-ul f. mic.

    Teoretic, la ce caracterisitci are (1296P@30FPS), e peste Vico.

    Am uitat sa specific, AT11DA filmeaza cam 45-50min. fara incarcator (dac e full incarcata), la cca. 24grC (adica in casa).
    In masina, fiind mai racoare, cel putin in prima parte a drumului, durata a fost undeva la 25-30min.
    Ce mijto era daca le puteai incarca wireless camerele astea, fara cablaraie.
    Last edited by Kojak; 19 December 2014, 01:24.

    Comment


    • Eu o am montata langa oglinda pe dreapta si e destul de vizibila in acea pozitie , de e mare camera.

      Acea camera mini din link e tare dar vico e clar avantajata datorita unghiului de filmare de 140 de grade (se poate pune si 120 daca nu ma insel).
      Attached Files
      Last edited by prometheus; 19 December 2014, 01:24.
      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

      Comment


      • da, e destul de mare si f. vizivila din exterior.
        chiar si a mea care e mai mica, oricum as plasa-o tot e vizibila...asta e, le dam jos de fiecare data.

        husa, gen ap. foto, ai la Vico?

        Comment


        • N-am nici o husa la ea din pacate , vorba ta ! pe la chinezi/japonezi probabil nu se fura ca la noi iar soferii odata ce si-au montat camerele nu le mai dau jos.
          sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

          Comment


          • Eu i-am luat si o husa...incape perfect tot "pachetu' camera".
            Attached Files
            Last edited by Kojak; 19 December 2014, 01:50.

            Comment


            • Foarte frumos !
              In pachet nu ti-a venit camera si cu vreun suport "fix" pentru parbriz ? care sa se prinda cu banda dublu adeziva gen patch 3M parca !

              Eu nici nu folosesc ventuza , mi se pare prea mare pleasca pe parbriz
              Cat ai dat pe camera ? ma gandesc sa-mi iau si eu una ca asta si s-o montez pe luneta.
              Last edited by prometheus; 19 December 2014, 01:58.
              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

              Comment


              • nope, doar suport cu ventuza.
                in afara de ce am pozat mai sus, a mai venit doar incarcatorul de bricheta, care are un cablu "nesimtit" de lung, de 3m, cred.
                din cauza asta am si renuntat la cablaraia aia, n-am chef sa stau sa-l maschez prin stalp si plafon, ptr. ca dac nu-l maschez bine si se vede de afara, automat tenteaza.
                asa, folosesc cablul usb care are 80cm si il mufez direct in capu' ala de incarcator de bricheta (luat si asta separat) cu 2 mufe USB.
                vin cu trusa dupa mine, plec cu ea dupa mine, las parbrizul "clean".

                430 lei am dat, cu acte (factura + garantie 12 luni)

                Comment


                • cateva poze cu display-ul
                  Attached Files

                  Comment


                  • La cat ai dat pe ea ma asteptam sa ai 2 ani garantie.
                    sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                    Comment


                    • Daca le permite legea, iti dai seama, ce-s prosti.
                      Vico a ta, unde e facuta?

                      Comment


                      • Originally posted by Kojak View Post
                        Made in china am luat si io in final, mai exact modelul la care m-am gandit initial, AT11DA.
                        @Kojak: S-o stăpâneşti sănătos şi să ai parte numai de filmări faine cu ea !

                        Comment


                        • Mersi frumos!

                          Tu ti-ai luat pana la urma? Am vazut ca jubilai cu ideea la un moment dat.

                          Comment


                          • Sincer, am renunţat! Prea multe ventuze şi prea multă "căblăraie"... (GPS, husă auto cu ventilaţie, aerotermă).

                            Comment


                            • Kojak , Vico se pare ca este fabricata in Taiwan.
                              The Vico-TF2+ Premium features great video quality day and night. Large viewing angle of 160°. Very heat resistant due to large casing (up to 75˚C/167˚F). 2.4" screen.


                              Am gresit cand am spus ca are unghi de vizualizare de maxim 140(defapt acesta este minim) cat si de 160 de grade (maxim) .
                              Last edited by prometheus; 19 December 2014, 12:57.
                              sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                              Comment


                              • Are plaja mijto de functionare la temperaturi extreme, fata de at11da, care are doar 0-55gcC.
                                Teoretic, poti s-o tii vara non-stop in geam, dar iarna, nu prea, indiferent de model.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google