Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vernestiul a devenit cultura generala, nu stii de Vernesti deja e cam nasol. Pana una alta, urmeaza in curand linia trasa dupa 15.000 km cu BRC 24.11, care e posibil sa nu aibe nimic deasupra ei.

    Comment


    • Originally posted by andreyi View Post
      Vernestiul a devenit cultura generala, nu stii de Vernesti deja e cam nasol. Pana una alta, urmeaza in curand linia trasa dupa 15.000 km cu BRC 24.11, care e posibil sa nu aibe nimic deasupra ei.
      Subscriu. 13500 km fara nici cea mai mica problema. Unii ,,carcotasi'' vor spune ca e prea putin sa fie edificator, dar stiu alti utilizatori cu alte tipuri de instalatii / montate in alte locuri care mai mult regleaza decat merg. O zi buna tuturor.
      Last edited by cos123; 19 December 2014, 09:47.
      Dacia Duster 1,6 16V - benzina & Gpl

      Comment


      • Incearca la Andrei GPL, eu am asteptat 4 zile

        Comment


        • Incearca la Vernesti, te programeaza peste ... 2 luni! Lasand la o parte gluma, omul vrea rapid, in cateva zile iar la Vernesti programarile se fac peste 1-2 luni, asa ca iese din discutie!
          In Bucuresti ai destule (nu mai recomand ca sar carcotasii ) dar citeste topicul asta:

          Succes!

          Comment


          • Eu am fost la SuperGaz: au program si sambata, dar e cam din scurt sa faci rezervare acum... Poti incerca cu un telefon.

            Comment


            • Originally posted by andreyi View Post
              Vernestiul a devenit cultura generala, nu stii de Vernesti deja e cam nasol. Pana una alta, urmeaza in curand linia trasa dupa 15.000 km cu BRC 24.11, care e posibil sa nu aibe nimic deasupra ei.
              Eram ironic cu vernesti-ul.
              Colegul ceruse service în București și i s-a recomandat vernesti.
              Slăbuț.
              sigpic

              Comment


              • Si eu tot ironic am fost. Nu e evident?

                Comment


                • Originally posted by TudorIonut View Post
                  As dori sa imi recomandati si mie un service care vinde si monteaza instalatii GPL in Bucuresti!Si model de instalatie! Si as mai dori daca stiti vreun service care ar fi disponibil sa monteze sambata sau cel tarziu luni!
                  2000 lei instalatie frateli cu rezervor toroidal de 50 l sunt undeva pe soseaua Chitilei. Amabili rapizi si fara probleme la programari. Avantajul mare e ca e si importatorul instalatiei. Multa lume mi-a zis ca am facut o prostie ca nu am luat alta instalatie mai cunoscuta. Ei bine am in 8 luni peste 40.000 km am dat in masina cat se poate, merg pe a3 cu minim 130 zilnic si nici o problema. Reviziile sunt din 10.000 in 10.000 si costa 65 lei sau 130. Alternativ.
                  Ii gasesti pe net imi e lene sa caut cum se numeste firma...

                  edit. Am cautat si am gasit siteul lor. Iti dau citat care sigur te intereseaza

                  "Domeniul principal de activitate al Ro GPL este importul, exportul, distributia cat si cu montarea instalatiilor de gaz pentru autoturisme, oferind o garantie de 24 de luni fara limita de kilometri, cat si post garantie."
                  Last edited by citro; 20 December 2014, 21:35.

                  Comment


                  • La ei m-m si programat luni! Gasisem pe net! Ms

                    Comment


                    • Buna ziua , as dori sa intreb si eu pe cei mai vechi de pe forum in legatura cu o instalatie gpl....as dori sa imi pun pe masina si nu stiu ce e mai bun ... am un logan 1.6 16v . Ce imi recomandati .
                      Multumesc ptr ajutor.
                      Last edited by fyste2005; 30 December 2014, 12:59.

                      Comment


                      • S-a discutat intr-o veselie de asta... vezi ce oferta ai local...
                        Posteaza ce gasesti pe la montatorii din zona si iti dam un sfat...
                        Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                        Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                        Comment


                        • Pai unii ma sfatuesc sa pun tomasetto iar altii landi renzo ... si nu stiu de care sa pun... nici unii din montatori ... nu recomanda ceva anume ... cei care monteaza tomasetto zic ca a lor e cea mai buna si fiabila cu masina ... iar ceilalti la fel ... de aceea va ceream voua un sfat... ce ma sfatuiti?

                          Comment


                          • Eu am pus tomaseto, pentru ca are consumabile mai ieftine este fiabila,merge bine pe logan si nu te lasa injectoarele ca la LR.
                            La tomaseto rontaie putin rampa de injectoare dimineata cand este frig apoi se linistesc
                            Fiecare isi monteaza ce instalatie crede ca este mai buna pentru el.

                            Comment


                            • Multumesc .... VIORE_L

                              Comment


                              • Tomasetto ...daca nu ai baza in montator...
                                Landi aftermarket e altceva decat aia de uzina...mult mai fiabila...dar la asta e nasol daca dai peste o gasca la montaj...
                                Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                                Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google