Montaj Proiectoare.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • da ai ledu in bord dar iti trebuie canlaj de proiectoare are axcu cablaj

    Comment


    • sau daca tot iei proiectoarele din vitan gasesti acolo si cablaj, insa trebuie sa schimbi si maneta (blocul de lumini)
      sigpic

      Comment


      • Dar sa fac o legatura directa sa aprind proiectoarele odata cu stopul de ceata pe spate?

        Sau, sau sa il leg separat pe un buton pus in bord de mine?

        Comment


        • E cea mai mare prostie sa legi proiectoarele fata imprna cu ceata spate. Asta doar daca vrei sa te injure toti din spate.
          Leaga un buton separat in bord, obligatoriu cu releu si conditionat de luminile de pozitie. Schema o gasesti pe forum.
          GL-22-TOF

          Comment


          • Originally posted by danielliviu View Post
            E cea mai mare prostie sa legi proiectoarele fata imprna cu ceata spate. Asta doar daca vrei sa te injure toti din spate.

            Daca le folosesti pe timp de ceata, de ce sa fie prostie?

            Comment


            • Pentru ca lumina de ceata spate nu o folosesti la mersul in coloana... cred ca in 8 ani am folosit ceata spate de maxim 10 ori. Pe cand lumina de ceata fata se poate folosi oricand sunt conditii de ceata. Chiar si pe drumuri mai aglomerate. Nu degeaba au comanda diferita dintotdeauna pe orice masina.
              Cu improvitazii d'astea numai soferi nu va numiti.
              GL-22-TOF

              Comment


              • Sal am montat si eu niste proiectoare si nu prea sunt reglate cum trebuie bate prea jos aveti idei din acea rotica cam cate filete sa dau sa bata normal????

                Comment


                • Proiectoarele se regleaza cu ajutorul unei surubenite cruce, suficient de lunga, care se introduce prin elementul de inchidere al aripii, direct in sistemul de reglaj; pe inserat cu masina in fata unui zid.
                  Attached Files
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • mersi mult

                    Comment


                    • Montare Proiectoare Pe Logan Ambiance

                      Ce piese trebuiesc cumparate pentru montare proiectoare Logan Ambiance, model 2005 . Eu am maneta cu proiectoare din fabrica..banuiesc ca instalatia e trasa, trebuie doar mufate proiectoarele ? Am auzit ca trebuie facuta instalatia, ca doar preferance are instalatia trasa . Pe mine ma mira faptul ca am maneta si sa nu am instalatia trasa ?

                      Comment


                      • Ti-am adus postul aici; sper sa te ajute.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Originally posted by catalyn_al3x View Post
                          Ce piese trebuiesc cumparate pentru montare proiectoare Logan Ambiance, model 2005 . Eu am maneta cu proiectoare din fabrica..banuiesc ca instalatia e trasa, trebuie doar mufate proiectoarele ? Am auzit ca trebuie facuta instalatia, ca doar preferance are instalatia trasa . Pe mine ma mira faptul ca am maneta si sa nu am instalatia trasa ?
                          desfa roata de pe partea soferului si vezi daca acolo ai o mufa cu 4 fire in care te vei lega cu cablajul proiectoarelor, poti verifica si in panoul de sigurante daca ai siguranta, daca da, trebuie sa mai cumperi:
                          proiectoare,
                          suporti
                          cablajul de la lonjeron pana la proiectoare...
                          spor la treaba!
                          sigpic

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google