Condensator...Da sau nu?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Nu ziceam nene sa fie neaparat alimentarea separata, aia deja e la cei din liga aia mare. Da' la un om care isi schimba el sistemul audio pe masina, in ideea ca nu o da in car audio, un acumulator bun, cablu bun si restul e cancan.
    Nu stiu unde vezi tu condensatoare la oamenii aia, chiar nu am vazut ) Am fost si la noi la finala la Sibiu la C.N.C.A. si la oamenii seriosi, nu vezi tiganii dinalea .

    Stefan, ceea ce am vazut de multe ori, ca sfat, este ca acele condensatoare de 1 F sunt bani aruncati, cica eficienta lor este remarcata de la cele de capacitate mai mare.

    Comment


    • #77
      Madutzu25, ca si idee, un condensator este intr-adevar bun doar atunci cand parte de alimentare este dimensionata corect! Si ca un apropo, condensatoarele bune incep ca si pret mai sus de ceea ce vezi de obicei pe piata!
      Daca iti pui un amplificatot mai puternic nu te ajuta nici mama condensatoarelor daca alternatorul masinii nu furnizeaza curentul necesar!
      Din fericire nu am folosit niciodata condensator si nici nu voi folosi, prefer sa fac overkill pe parte de baterii, cabluri si alternator decat varianta mai ieftina.

      30_VLD ai si participat la Sibiu sau doar ca si vizitator? Intreb pentru ca am fost destui de putini pe acolo la finala si sunt curios daca te cunosc, macar din vedere...

      Comment

      Working...
      X
      Anulare DPF
      Politica de Securitate Google