Ambreiaj Logan 1.5 DCI 2007 50 Kw E4

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ambreiaj Logan 1.5 DCI 2007 50 Kw E4

    Salut,

    Am achizitionat de curand un Logan 1.5 DCI 2007 50 Kw E4 88000 km posibil reali .Prezinta ceva probleme cu ambreiajul , patineaza si tine cam sus .
    Stie cineva daca ambreiajul de la euro3 este compatibil cu euro4 , mai exact eu am deja un kit Sachs 3000951285 conform si vreau sa stiu daca il pot folosi pe acesta sau trebuie sa cumpar altul.

    Am sapat pe google si pe forum dar nu am gasit un raspuns.

    Va multumesc pentru eventualele raspunsuri .

  • #2
    La euro 4 daca tin bine minte ai ambreiaj hidraulic posibil sa difere fata de cel de euro 3 care este actionat de cablu , din cate vad pe google mi se pare ca difera soarele este altfel profilat .
    Las colegii mai experimentati sa te lamureasca dar la prima vedere sunt diferente mari .

    Comment


    • #3
      este hidraulic,nu ai ce sa ii faci

      Comment


      • #4
        E adevarat ce zice ,,liviutz”. E 4 are ambreiaj hidraulic si nu poti sa-i montezi alt fel de ambreiaj si de rulment de presiune.Eu am schimbat ambreiajul la 125 000 pentru ca patina si incepuse sa consume.Am pus tot LUK ca masina mea din 2007 avea LUK din fabrica .Tot setul a facut in jur de 480 ron ,problema a fost cand am ajuns in Italia unde lucrez si am vrut sa-l schimb deoarece n-am avut timp in tara .Cat credeti ca au cerut cei de la Renault pentru manopera? 400Euro .Fara garantie .Daca-l cumparam de la ei ma costa 600 Euro cu tot cu montaj.

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google