Masina Se Lasa Pe Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Masina Se Lasa Pe Spate

    Salut dragi colegii am si eu o problema sesizata in aceasta seara, in momentul când masina are greutate pe spate se lasa foarte rau iar la denivelari atinge de cauciuc ce ar putea fi de vina?amortizorul sau arcul?

  • #2
    cand ai observat treaba asta, acu' de sarbatori, cand ai carat porcu' de 200kile impreuna cu butoiu' de 100L plin de (zama de) varza, este?

    verifica si tu vizual arcurile, spire rupte etc. la arc rupt ar trebui sa ai si zgomote.
    ptr. amortizaore, lasa msina pe liber (la zero si cu frana de mana jos), deschizi portbagaju', te lasi pe bara si faci balans. daca face de mai mult de 2 ori balans accentuat, ai amortizoareele duse.
    sau varianta recomandata, cu 30-50lei, faci o verificare la orice service, pe stand.

    Comment


    • #3
      crysty8101988 in primul rand pune mana pe o ruleta si vezi de care parte se lasa mai jos (stanga sau drepta ), masori distanta de la pamant la aripa in dreptul roti, pt ca daca se lasa e clar arcul ( o poti face atat cu porbgajul full dar si gol ), amortizorul are rol de echilibru ca altfel te-ai balansa pe strada dintr-o parte in alta si masori cum a zis colegul mai sus (te lasi pe ea si faci balans).

      Comment


      • #4
        si regleazafarurile alea sa bata in pamant ca m-am saturat de toti idiotii de pe drum care merg cu masinile burdusite cu bagaje si pasageri si fac lumina la cuiburile de barza si pe retina mea, nu pe drum.

        Comment


        • #5
          am inteles dragi colegii,iar domnul care ai pus ultiml post stai linistit eu nu car cu masina bagaje atat de multe iar farurile le am reglate corespunzator ,altii st problema cei cu "csenone" si cei care merg cu proiectoarele aprinse pe timp frumos ca na da bine .

          Comment


          • #6
            sa stii ca poate sa te chiorasca si unul cu o ragalie ale carui halogene vechi de 4-5 ani bat dupa ciori

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google