Unde Ati Reconditionat Injectoare?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Buzau endordiesel 485 lei langa fabrica de bere langa piciorul podului
    Daewoo Matiz=> Dacia Logan=> Renault Laguna 2

    Comment


    • #47
      in suceava, a reconditionat cineva?

      Comment


      • #48
        salut eu le-am reparat singur si nu am probleme , duze am cumparat din afara 4 buc noi noute si imi merge perfect !!!

        Comment


        • #49
          si cat ai dat pe bucata? erau originale delphi?
          Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

          Comment


          • #50
            Nu cred ca mai pot avea incredere sa cumpar supape de retur sa le schimb eu dupa ce am comandat injectoare E4 si am primit E5.Platesti dar nu stii intotdeauna ce primesti.
            Plus ca dupa ce se schimba supapele ,inj. trebuie verificat in presiune si testat inainte de montaj.Nu e chiar atat de simplu daca nu esti de specialitate .Recomandabil este sa se faca revizia tuturor injectoarelor ,schimbare filtru de motorina plus revizie pompa de motorina .
            Cauza defectarii injectoarelor asa de des in Romania e motorina de proasta calitate dar si montarea unui filtru de motorina after market necorespunzator sau schimbul filtrului la un interval mai indelungat decat e prevazut de fabricant.Exemplul se poate vedea la Loganurile venite din Germania unde pana la 195k ,250k nu s-a umblat la injectoare sau la pompa.
            Daca aveti probleme va recomand sa luati legatura cu Nicu Paraschiv prin intermediul userului ,,ady24..
            Last edited by Cristian Toma; 21 December 2014, 14:26.

            Comment


            • #51
              Urmariti si invatati ,astept pareri ,pro contra si alte discutii constructive .
              ميكانيك مختار - يومي - الروتين اليومي - فيديو توضيحي لمشاكل السياراتنأمل أن تستمتع بالمشاهدة مع فيديوهات قناتنا.استمتع واشترك في قناتنا. بعد ذلك، يمكنك العثو...

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google