Discutii despre orice, mai putin pe teme politice

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Asta asa este, in germania lumea e calma, ii doare in cot, in italia la fel, in ungaria la fel... la noi, claxone, urlete, semne obscene, dincolo, calm si pace.. si frica de amenzi...

    La noi si daca arati unui politist de la circulatie ca cineva incalca legea, majoritatea dintre ei intorc spatele... am si filmari pe tema asta...
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • Daca faceai teologia, acu' luam io niste warnuri ) Nu de alta, da' zici ca am alergie la subiectul ala. Si cand il vad pe Cezar ca face haz de necazul altora, cand aia nu platesc taxe si impozite, saracii. Oricum, voi de la discutia despre orice o tratati personal, si ajungem sa facem dintr-un brainstorming...o ciulama ) Ca veni vorba, cu cat faci ochelarii matale? ) Dai reducere pentru handicap? ) Ca eu am calcat pe ai mei..don't ask how!

      Comment


      • Pai... c-am greu sa iti fac ochelari pe net... preturile variaza in functie de calitate.

        Aparatura de la mine din atelier, cand am cumparat-o costa c-am cat 3 loganuri noi...

        Cele din cabinete sunt mult peste, facem si perimetrie, si tensiuni oculare,fund de ochi fara sa punem picaturi de dilatare,etc, in curand vom avea si oct...

        PS: azi mi-am achizitionat si aparatura ptr sudura, deci daca i-ai rupt, fa colet.
        Last edited by mumus; 19 January 2015, 23:36.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • Intrebare Distributie

          Salut,as avea si eu o intrebare,mai am putin si fac 60.000 si ma intrebam daca mai are rost sa o schimb daca ea a foat schimbata in garantie la 30.000 nu ca ar fi avut probleme,deaorece foatul propietar nu se prea pricepea.
          Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

          1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

          Comment


          • Asta cu "c-am" ai aruncat-o intentionat, sa se simta colegu' ofuscat )

            I-am descentrat, mai precis ) Adica, nu mai sunt cum erau , DELOC. Si mi-e groaza sa merg sa fac altii, ca sunt costuri aferente ) Da' cand termin de bagat banii aiurea in lighean, merg sa ii fac, pacat de mine, baiat frumos cu rame subrede )

            Comment


            • Normal si pe-o lege dreapta, nu! Doar cand ii "expira" termenul noi distributii.

              Cum a fost schimbata in garantie la 30k daca nu a avut probleme? Aici sunt in dilema! Sau nu am inteles eu bine enuntul!
              Last edited by 30_VLD; 19 January 2015, 23:55. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • Originally posted by mumus View Post
                Aici putem discuta despre orice, eu doresc sa vorbesc aici despre complexe,dar nu ale mele, ca eu unul nu am complex de inferioritate, cel putin nu fata de Cezar ))

                Nu fur, imi castig existenta cinstit, ceea ce Cezar nu poate spune!

                Iar partea cu gramatica nu are legatura cu nationalitatea, de fapt oi fi chiulit eu prea mult de la orele de gramatica, sau am avut un profesor slab, sau ambele. )

                Consolarea mea este ca scriu mult mai corect decat multi de pe aici... Si atata timp cat sunt si altii mai ... nu ma simt nicicum.

                Cezar, tu ai limbarnita, hai sa continuam pe privat daca doresti, chiar daca putem discuta despre orice, nu are rost sa faci aici pe domnul stietot, ca nu este cazul, poate ca iti poti baga nasul in cateva discutii, dar asta nu inseamna ca te si pricepi.

                Cat priveste ce a spus 30_vld, am un singur regret, ca nu am facut teologia...
                Fix ce ziceam :"Sunt si altii mai prosti ca mine, deci pot fi agramat" "Pot fura, ca fura si altii" "N-am furat domnule, ca n-am bagat nimanui mana in buzunar"
                Eu zic sa mai lasi din citit can-canul, sa nu te ma uiti la capatos, sa mai lasi libertatea din mana, ca exista oameni care-si vad pe bune de treaba. Se poate face! Ca unii nu vad, e problema lor!

                Eu iti multumesc pt discutie si chiar daca ai transformat-o intr-o polemica personala, mi-ai sustinut teza excelent.

                Pot sa-mi bag nasul in cate discutii vreau, cat pot si cat m-a ( ) duce mintea.

                Comment


                • Iar nu ai nimerit nimic... Ai 3 la teza ta imaginara.

                  Nu ma uit la tv, nu citesc can-can, doar tnr.

                  Nu reusesti domle sa le mai potrivesti deloc...

                  Vld, daca treci prin Bv, te astept la mine la cabinet, promit ca fac un discount, cum am mai facut si la alti amici loganisti. Doar sa ma anunti inainte.
                  Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                  Comment


                  • Pai s-a dus la reprezentanta si a schimbat-o.Asta nu stiu cum dar are hartia de la Dacia service cu dovada ca la 30.000 e schimbata.
                    Logan 1.4 MPI 2005 BR 48 MIH

                    1300 1.3 Turbo 1976 BR 76 BCD

                    Comment


                    • Manualul spune 60 mii km sau 4 ani...

                      Comment


                      • probleme la pinion simering scurgere de ulei-de aici se schimba distributia

                        Comment


                        • "Iar nu ai nimerit nimic... Ai 3 la teza ta imaginara." - pfoai ce interlocutor mi-am ales...
                          Bre, ce dracului, eu incerc sa duc discutia mai departe de liceu, si tu tot acolo iti place sa o ai.
                          Hai spor la treaba, ca nu vorbim sau intelegem aceeasi limba!

                          Comment


                          • Prezența nemusulmanilor este total interzisă în Mecca și în împrejurimile sale. Pelerinii au o viză specială care atestă apartenența lor la religia islamică.
                            Răpanoşii barboşi se plang de discriminare in Europa. Exista vreun loc crestin unde le e interzis accesul, asa cum fac ei?
                            Last edited by mr.K; 20 January 2015, 10:51.

                            Comment


                            • Interlocutor eram daca discutam ceva cu tine, tu doar aruncu cu .... In noi/mine. Cuvantul iterlocutor, il folosesti cand ai o discutie, nu cand faci un monolog
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • Originally posted by mr.K View Post
                                Răpanoşii barboşi se plang de discriminare in Europa. Exista vreun loc crestin unde le e interzis accesul, asa cum fac ei?
                                F bine pusa problema! Leprele astea imputite trebuie puse pe alocuri la punct.
                                Toleranta a facut monstrii!

                                @mumus: vai saracul oropsit. Niste tzatza vrei? Ce dracului te tot plangi atat? N-ai cohones sa porti o discutie argumentata! Faci pe victima asuprita, asemenea unei fetite!
                                De aceea nici n-am mai vrut sa fiu moderator, pt ca mereu era invocat acest aspect!
                                Last edited by Cezar; 20 January 2015, 11:28. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google