Senzor Uzura Placute Frana

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Nu mai pui senzori . E atat de simplu . Pentru ce iti trebuie senzori ? ca si asa cand te duci sa schimbi anvelopele pentru sezonul de iarna , ai sansa sa vezi exact cat mai ai din placute .
    sigpic

    Comment


    • #92
      cum pentru ce?
      daca nu aveai suspensia reglabila de pus sus pe masina, n-ai fi aflat ca mai ai 1mm de ferodo pe placute, nu?
      cu senzor n-ai fi ajuns la doar 1mm, deja erai informat
      Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

      Comment


      • #93
        Originally posted by TM80MAT View Post
        In poza atasata exista explicatia referitoare la martorul de uzura , sau cum se masoara "cata carne mai au " .
        Am facut revizia anul trecut in septembrie la 17500 km si mi-au spus cei de la Caremil ca placutele mai au doar 5mm si ca trebuie sa le schimb.
        Nu le-am schimbat si intre timp am ajuns la 22700 km adica am mai facut 5200 km din care aproape 2000 au fost extern facuti in dou zile.
        Atasat este o poza cu placuta de frana de pe dreapta fata care mai are cam 3-4mm.
        Intrebarile sunt:
        1. care este uzura la care se schimba placutele?
        2. pot sa schimb placutele in alt service fara sa afecteze garantia?
        Attached Files

        Comment


        • #94
          Vezi aici pagina 4
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #95
            Poti merge pana aproape sa se termine crapatura ... adica un minim de 2 mm ....asta in cazul in care placuta e uzata uniform, indicat e sa nu te lasi pe baza asta ca merge si asa ca ai sa so scapi in latura cealalta si ai sa strici discurile

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google