Consumul mediu 1.6 16v 105CP

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Consum urban.
    Attached Files

    Comment


    • Originally posted by danut1900 View Post
      Iti voi tine pumnii!
      Se pare că nu i-ai ţinut suficient de bine!
      La urma urmei, ţinând cont de viteza medie orară înregistrată, de faptul că este iarnă afară şi maşina este echipată cu anvelopele corespunzătoare sezonului, cât de puţin vreţi să consume şi un motor aspirat pe benzină de 1,6 litri, chiar el şi cu 16 valve?

      Comment


      • Dupa ceva km in extraurban azi am inregistrat un mediu de 9.7 %.

        Comment


        • Stai liniștit... Eu am consumul asta urban în Suceava pe timp de iarna ca se circula foarte prost și nu merg pe distante mari. Îmi iese consumul asta la viteza medie de 15 km/h
          www.loganclub.ro

          Comment


          • Viteza medie e 23.8 km/h.

            Comment


            • Ce consumuri de ger aveti?
              Sub 10 nu se vede

              Comment


              • La mine calculatorul arata 12l, MCV 7 persoane, cu portbagaj 680l, numai in oras, rute scurte 2-4km. O sa stiu mai precis dupa ce realimentez.

                Comment


                • Consum extraurban 7,3% , București -Dn1-Bușteni -Cota 1400-Dn1-București, benzina 95 MOL. 5 adulți, portbagaj plin.
                  Last edited by RADU 1.6 16V; 22 January 2015, 09:11. Reason: detalii
                  Dacia Logan Laureat, 1.6 16V 105cp, Bleu Electrique

                  Comment


                  • 9.7 pe ultimii 1584 km, viteza medie-23.9.

                    Comment


                    • 10,4 dupa cca 1500 km urbani. Viteza medie in jur de 22,5 km/h.

                      Comment


                      • Dupa 370km in oras consumul masurat este de 12.5l/100km . CB arata 10.9l, a scazut de la 12.7l, deci nu arata bine. Incalzire la relanti dimineata, rute scurte in oras, 2-5km, in trafic aglomerat dimineata si dupamasa.

                        Comment


                        • Sigur ai calculat bine? La logan e foarte exact cb-ul.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • Dupa ceva km in extraurban - 9.6 %.

                            Comment


                            • Cel mai exact cb-u are loganul )). Buna asta mumus.La mine im arata 4,7 5, si consuma 6 6,5!

                              Comment


                              • Da, sigur am calculat bine. 368km si au intrat 46l benzina. Si CB arata tot timpul 12.8, pe ultimii 40km a inceput sa scada la 11.5, dupa aceea la 10.9. Dar dupa plinul facut a iesit 12.5l/100km .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google