Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • @adrian05ro si @kosfunny:

    Comment


    • )))) Eu ma indoiesc , am motivele mele sa cred asta !

      Comment


      • ...mai glumim si noi

        Comment


        • Originally posted by catalinus View Post
          Sper ca nu era la adresa mea "caterinca".
          In alta orine de idei, daca cineva intreaba ceva, chiar nu se pate raspunde serios pe forumul asta? Doar ironii, off topic si din plictiseala 80% din raspunsuri? Bai nene, decat sa faci o aroganta din asta doar sa ai multe posturi sau sa te bagi in sema, citeste o carte sau fa ceva util! Iara imi ridic in cap o gramada de lume, dar asta e adevaru, fara suparare.
          Eu am zis la modul serios, nu la caterinca.
          Faptul ca 360 lei pe an ti se pare mult, ti-am zis, se datoreaza faptului ca pana acum n-ai mai platit asigurari. Poti fi mama profesionistului, in asigurari te ajuta doar ca firma iti plateste asigurarea masinii pe care muncesti. La masina personala se incepe cu Bonus 0. Scorul ala de 360 de lei pe care eu il vad acceptabil se datoreaza varstei de 33 de ani, nicidecum calitatilor tale de sofer. Daca aveai 25 de ani plateai cel putin TRIPLU.
          Toata lumea vrea asigurari la pret de intrare la cinema. Problema e ca nu s-a gasit nimeni sa vanda la pretul asta.
          Cat despre cartile citite de mine, n-ai carat tu marfa cu camionu' ala la care platea firma asigurare cate carti am citit eu. Si ma refer la alea cu multe pagini, nu cu dama si popa desenate pe ele.
          Last edited by mr.K; 23 January 2015, 10:02.

          Comment


          • Pai sa ii spun eu "caterinca" .
            520RON pentru jumatate de an pe masina cu motor de 2200cmc in conditile in care am permisul din 1988 , si de vreo 2ani l-am "blindat" cu toate categoriile , mai putin Tv(tramvaie)
            Cei de la asigurari au motivat ca seria de caroserie a masinii impreuna cu CNP-ul meu nu au un istoric comun in baza de date, si ca nu beneficiez de nici un fel de bonus.
            De aici si ideea ca ar trebui ca asigurarea sa se faca pe sofer si nu pe masina ; in oricare accident soferul este vinovat - masina aia nu mergea singura pe strada, iar soferul ala care-i prost poate sa schimbe si 100 de masini ca tot nu i se pierde urma.
            ADRIAN Vatamaniuc
            0727.883.438

            Comment


            • mda, astia de la emag sunt cu capu'...primesc mail de la ei cu oferta de tarife ptr. reinnoire rca in conditiile in mi-am reiinoit deja asigurarea prin ei in urma cu 3-4 saptamani.
              si da, figurez in baza de date CEDAM ptr. noua polita.

              Comment


              • Cred ca dau mail la toti pentru care au date, poate mai musca vreunul. Daca ai deja, sa fii sanatos, daca nu ai, esti un potential client, crezi ca se chinuie cineva sa verifice ca tu ai deja chiar de la ei cumparat RCA-ul?

                Comment


                • @mr. k
                  @kojak

                  O cam dati pe...cafenea; e plin forumul de astfel de posturi, la ...vrajeala.
                  ...
                  Ceva concret despre asigurarea RCA, daca aveti de spus va rog.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • 392 lei pe un an, 34 ani, 1.2tsi, Sacele/Brasov,
                    B5.


                    Partea naspa e ca acum 6 luni cu B ZERO pe 6 luni platisem 200 ron... Am trecut inapoi la B5 ( la masina noua mi-au pus B0, si eu nu am observat decat peste vreo 2 luni, am mers la ei, facut cerere, rezolvat, trecut inapoi la b5) si am platit mai putin cu 8 ron.... Rusinica.
                    Last edited by mumus; 23 January 2015, 12:03.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Revenind la topic: acum am inteles. Dumneata esti la prima asigurare facuta.

                      Si ca o paranteza: am ajuns sa platesc mai mult pe persoana fizica decat pe firma.
                      Trista modalitate de a lua banii.
                      Adica la un jeep platesc mai mult decat la o masina sport. Fix la masina sport s-au gandit sa o dea mai ieftin Cu aia nu as putea face daune, ca-i ca un smart de lenta.
                      Si mai e si pe firma. Deci, teoretic ar putea merge mai multi cu ea.
                      Halal algoritm mai au fraiericii astia... L-au pastrat pe acelasi de acum 10 ani. Pacalici.
                      Last edited by IancuMIC; 23 January 2015, 19:24. Reason: off topic

                      Comment


                      • Multe excluderi la unii asiguratori, pe cartea verde RCA:

                        Euroins: BIH,IL,IR,MA,MK,RUS,TN

                        Uniqa:AL,BY,IL,IR,MA,RUS,TN,UA

                        Carpatica:AL,BIH,IL,IR,MA,TN

                        Majoritatea au RUS, eventual si BY.
                        Allianz si Asirom nu exclude nicio tara.
                        Nici Astra si City nu au excluderi. Bine, ei nici pe Romania nu se inghesuiau cu decontarile.

                        Comment


                        • Generali are doar Rusia exclusa.

                          Carpathica n-are Rusia exclusa? Ma mir...

                          Comment


                          • Asa scrie pe oferta primita de mine de la un broker.
                            Cine are asigurare de la Carpatica incheiata recent ne poate lamuri daca sunt tari excluse pe Cartea Verde.
                            La Generali intr-adevar, e doar Rusia.

                            Ca sume pentru persoana mea proprie si personala, cel mai mic pret e la Astra, la 1 leu distanta e Generali, la 13 lei peste regasim Euroins...Groupama la 50 de lei...si efectiv DUBLU fata de Generali e la Uniqa!!!!!
                            Uniqa astia sunt dusi cu capul. Toti sunt insirati pe un interval de +/- 100 lei, astia sar cu 290 de lei din schema.

                            Interesante sunt si precizarile:

                            1) Raspunderea asiguratorului, prevazuta in documentele de asigurare, eliberate pentru Cipru, este limitata la aria geografica a acestui stat, care este sub controlul Guvernului Republicii Cipru.

                            2) Raspunderea asiguratorului, prevazuta in documentele de asigurare, eliberate pentru Serbia, este limitata la aria geografica a acestui stat, care este sub controlul Guvernului Republicii Serbia.
                            Last edited by mr.K; 28 January 2015, 15:09. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Pt ca Uniqa plateste rapid si nu traieste din RCA-uri. Cum e de exemplu Astra! Sau Euroshit!
                              Adica din punctul de vedere al Uniqa, daca vrei iti fac RCA, costa mai mult. Daca nu, nu!
                              De ce? Pt ca eu am politica sa platesc, nu sa fac porcarii ascunse, sa-ti aman dosarul 3 ani, sa ma fac ca ploua, sa-ti virez in cont o suma ce nu acopera dauna, sa-ti aduc eu piese de la turci, sau sa-ti dau piese refolosite (Cazul Astra).

                              Astra trebuia sa iasa de mult timp din joc! La fel si Carpatica impreuna cu Euroshit!

                              Generali e in rahat pana la gat si de aceea fac orice ca sa faca rost clienti.
                              Astra de asemenea! Euroinsul e ok, doar ca are politica pumnului in gura: n-am chef sa-ti platesc!
                              Last edited by Cezar; 28 January 2015, 15:49. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • Pai la cat beneficiez eu ca si client de polita RCA, Uniqa sa-si vanda politele poleite cu aur cui e fraier sa deconteze. Nici eu nu traiesc mai bine daca RCA-ul ala deconteaza sau nu mai repede, am doar obligatia legala sa posed asa ceva, indiferent de asigurator.
                                Cand legislatia nimiva oferi un motiv decat pretul de a alege un asigurat, mai reevaluez situatia.

                                In concluzie, cat mai ieftin sa fie si de restul, ciunga la copil.
                                Da vreo firma de asigurari faliment? Fondul de Garantare a Asiguratilor va oferi despagubirile. Nu ajung banii? Nu-i nimic, avem niste oameni superdestepti la ASF, platiti cu sute d emii d eeuro pe an, care sunt sigur ca au prevazut ceva la care eu nici nu pot aspira sa ma gandesc.

                                Gandeam altfel, dar vad ca e inutil
                                Last edited by mr.K; 28 January 2015, 16:04.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google