Modele Noi Dacia?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Modele Noi Dacia?

    Buna seara, aveti idee daca Dacia va lansa oficial ceva modele noi in viitorul apropiat?

  • #2
    Da.Dacia Duster pick-up. Deja au aparut niste poze(mai de mult) cu modelul asta in probe.
    Cand vrei sa faci un bine gandestete de 2 ori!

    Comment


    • #3
      Deja este pe strazi, au comandat cei de la Petrom Sonde un lot personalizat parca, gasiti articole pe net. Arata interesant utilitara !!!

      HTC <<==>> TapaTalk
      sigpic
      The MVP

      Comment


      • #4
        in toamna apar facelifturile la gama logan, sandero, stepway

        Comment


        • #5
          De la 1 ianuarie 2016 masinile vandute in Uniunea Europeana trebuie sa indeplineasca norma Euro 6 asa ca la toamna (spre sfarsitul acestui an) vom avea (posibil) motorizari noi, sau macar modificate putin. Cand au trecut la o norma de poluare mai severa au facut, de regula, si mici schimbari la masina, nu neaparat un facelift.

          Comment


          • #6
            Originally posted by B-64-MVP View Post
            Deja este pe strazi, au comandat cei de la Petrom Sonde un lot personalizat parca, gasiti articole pe net. Arata interesant utilitara !!!

            HTC <<==>> TapaTalk
            masinile de la petrom sunt facute pe baza caroseriei in 5 usi. din cate stiu sunt editie limitata si nu vor fi disponibile decat pentru firme.
            se livreaza masini noi la un carosier (era dat si numele prin presa dar l-am uitat) si aia le dezechipeaza de interior, pun flexul pe ele si le taie/ranforseaza si le fac pick-up. se va lansa in schimb versiunea pick-up in 5 usi. putin mai lung decat caroseria SUV.
            de facelifturi nu am citit nimic pe nicaieri, nu am auzit nimic.

            Comment


            • #7
              Romturingia nu dezechipeaza nimic, le pimesc deja chele in spate.
              In brazilmia o sa apara un pickup numit OROCH in brazila, tot pe baza duster dar facut in house.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • #8
                Se zvoneste ca vor mai lansa un SUV care sa umple golul dintre Stepway si Duster
                Logan GPL 1.4

                Comment


                • #9
                  doar ca toate astea nu sunt destinate Romaniei sau europei ci altor tari.

                  Comment


                  • #10
                    care gol intre stepway si duster?

                    http://0-100.hotnews.ro/2015/01/26/c...a-numi-kadjar/ asta va fi renault nu dacia.
                    Last edited by einstein1984; 26 January 2015, 14:49. Reason: Automerged Doublepost
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • #11
                      Buna seara,

                      Multumesc pentru raspunsuri. Am intrebat deoarece vreau sa imi cumpar inca o masina ( va fi tot Dacia) anul viitor si astept un facelift ceva. Partea proasta e ca vroiam neaparat ceva de 7 locuri insa Lodgy mi se pare groaznica la exterior...MCv II nu se face cu 7...si cred ca nici nu va aparea ceva cu septe...insa sunt curios ce mai scot...eu la Stepway0ul meu am 50 k si in afara de problema cu schimbatul motorasul la stergator nu am avut nimic...sa vedem ce imbunatatiri va avea facelift-ul si ce PRET !

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google