Recomandare Instalatie GPL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Poate cineva cu BRC sa puna o poza cu tabelul cu reviziile ?
    Am o vaga banuiala ca o parte din voi nu prea intelegeti ce scrie pe acolo...
    Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
    Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

    Comment


    • Lumineaza-ne!

      Daca omul care face montaj si ofera garantie la lucrare spune ca la 30 000 km tre sa vin la revizie, de ce trebuie sa am dubii? Oricum in alta parte nu merg, oricum nu stau eu pana la 30 000 km.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • Pun poze la ce brc am eu instalat
        Attached Files
        www.loganclub.ro

        Comment


        • îmi cer scuze ca sunt invers... Asa le face telefonul meu...
          Cu toate ca le am rotit înainte sa le postez...

          @moog când eram tânăr și eu trăiam cu impresia ca sunt cel mai isteț de pe planeta și ca toată lumea e a mea...

          Am uitat sa menționez ce mi a spus montatorul: la 15 mii de schimba un filtru iar la 30.000 doua. Și iarăși cu 1 apoi 2 și tot asa...
          Last edited by cristianu; 6 January 2015, 16:47. Reason: Automerged Doublepost
          www.loganclub.ro

          Comment


          • Eu nu traiesc cu nici o impresie, incerc sa ma bazez pe ceva palpabil de aceea am si rugat postarea pozelor cu tabelul.
            Cristianu, asa e si normal la toate instalatiile pe care le stiu...mai putin BRC care nu este prea cautata in zona asta...15 si 30 ca interval de schimbare pt cele 2 filtre...
            Milano/Fratelli, Tomasetto, AGC, Landi Renzo, Bigas, Lovato etc...
            Se pare ca acum citiva ani intervalul la BRC era de 30k pt filtre...la 15 nu schimbai nimic...
            De aici poate neintelegerea...
            Modificarile aduse banui ca au fost facute din cauza schimbarilor pe garantie suportate de producator...

            Dsign: in mod normal montatorul trimite piesa de schimbat pe garantie impreuna cu o copie dupa Cartea de garantie/tabelul cu revizii completat...importatorul poate sau nu sa accepte daca reviziile nu au fost facute la timp...
            Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
            Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

            Comment


            • Salut ... dinou ..... am pus si eu o instalatie pe loganul meu ... 1.6 16v motorizare... si anume un tomasseto stag 4 Qbox . Intrebarea mea e urmatoarea langa furtunele care intra in galerii la mine este umed si nu stiu daca e normal sau nu ... va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cei care au mai demult instalatii . Multumesc.

              Comment


              • vreau sa imi pun si eu pe masina tot q box ? cum se comporta masina cu ea ? probleme ceva ?
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by fyste2005 View Post
                  Salut ... dinou ..... am pus si eu o instalatie pe loganul meu ... 1.6 16v motorizare... si anume un tomasseto stag 4 Qbox . Intrebarea mea e urmatoarea langa furtunele care intra in galerii la mine este umed si nu stiu daca e normal sau nu ... va rog daca se poate sa ma lamuriti si pe mine cei care au mai demult instalatii . Multumesc.
                  Nu stiu daca e normal sau nu, dar si la mine e la fel, mi s-a zis la montaj ca e de la nu stiu ce solutie si sa nu ma ingrijorez, n-am inteles prea bine si am trecut cu vederea.

                  Comment


                  • Merge super masina... azi de dimineata am fost iar peste montator sa il intreb daca e "ok" acele ungeri ... si mi-a explicat ca acela este ungerea din gazul din butelie ca acum nu mai este cum era candva...gazul din butelia de la aragaz... propan direct ... ci este un amestec de mai multe gaze...si acea ce am eu acolo este un fel de protectie ..

                    Comment


                    • Furtunele de la injectoare la galeria de admisie ar trebui sa fie etanse...in principiu reziduurile din gpl ar trebui sa se opreasca la filtre...
                      Mai bine faci o poza sa vedem si noi despre ce este vorba.
                      Diagnoza-reparatii-montaj instalatii GPL
                      Contact pe site-ul din Profil- infotehnic

                      Comment


                      • Cam asa e la mine(de cand s-a facut montajul):
                        Attached Files

                        Comment


                        • Zi-mi si mie cum ai atasat imaginea ca la mine nu merge...

                          Comment


                          • Gata am reusit ... sa le atasez.... deci despre asta vorbeam ... aceea umiditate de langa diuzele din galerie....


                            Poza 1.jpg

                            Poza 2.jpg

                            Poza 3.jpg

                            Poza 4.jpg

                            Comment


                            • E unsoare de la montaj, de cand au dat gaurile. Sterge bine si apoi urmareste
                              _
                              B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                              sigpic

                              Comment


                              • off ca sa mai glumim: a facut plasticul cangrena si se extinde

                                on topic: am landi r si mi s a spus sa revin la 30k ptr revizii

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google