Nesimtire Romaneasca

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #91
    Originally posted by mumus View Post
    Acu sper sa nu ma trezesc cu masina zgariata, daca ala e locatar...
    avand in vedere ca eu le-am trimis filmarea, am fost contactat de un reprezentant al firmei ICCO in care si-au cerut scuze pentru comportamentul soferului de pe masina lor, un electrician care lucreaza foarte mult in deplasare.
    eu doar iti transmit scuzele lor
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

    Comment


    • #92
      Fantastic...
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #93
        Eterna poveste: scuza-ma, nu mi-am dat seama. Trece mai departe si data viitoare face la fel! Daca ar lua fiecare o palma peste ceafa atunci cand greseste, ce cuminti am fi toti. Nu sunt adeptul violentei insa romanul nu poate fi educat altfel. Din pacate
        My Ride sigpic

        Comment


        • #94
          Ba da, poate fi educat cu amenzi mari...amenzi date si lege aplicata...
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #95
            De la ce trebuie si pana la ce e pus in practica e o diferenta enorma. Cand nu o sa vedem politisti spagari care aplica legea dupa bunul plac (a se citi spaga mai mare) abia atunci se va conduce civilizat. Regula e foarte simpla: ai gresit - platesti! Indiferent de statut social, functie, culoarea pielii sau masina din dotare!
            My Ride sigpic

            Comment


            • #96
              Asta se va intampla cand procurorul e rasplatit daca baga la parnaie un mahar cat mai cunoscut.
              La americani un procuror general al statului, daca are realizari, e pe lista partidului la senat/congres.
              E supermotivat sa bage la parnaie vreun alt senator/congresmen, copil drogat de miliardar etc.
              In Romania asteapta sa iasa din functie un presedinte, ca sa aiba curajul sa inceapata urmarirea impotriva unor penale cu facultatea vietii.

              Comment


              • #97
                Originally posted by Madutzu25 View Post
                Eterna poveste: scuza-ma, nu mi-am dat seama. Trece mai departe si data viitoare face la fel! Daca ar lua fiecare o palma peste ceafa atunci cand greseste, ce cuminti am fi toti. Nu sunt adeptul violentei insa romanul nu poate fi educat altfel. Din pacate
                Asa ar trebui dar in tara noastra plina de jegosi si bogatasi plini de bani...

                Comment


                • #98
                  cum se baga bizonul....
                  Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                  Comment


                  • #99
                    Da, vina soferului, da si morociclistul amator rau, putea sa opreasca, da in loc sa dea drumu usor la frana, el a tras-o la maxim, si pac... Nu il invinovatesc, dar cu putina experienta putea sa se opreasca fara probleme.
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • Se putea evita usor, pe stanga lui avea loc suficient. Pare manevra de incepator.
                      Vinovat ramane cel cu masina care s-a bagat cu nesimtire; cum de altfel se intampla peste tot pe strazile patriei
                      My Ride sigpic

                      Comment


                      • eu cred ca bikerul nu se astepta ca ala sa se opreasca in loc si de aici......
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • ))) ce tare... meserias motociclistul... sa zica mersi ca avea casca cum sa pui frana de fata la viteza aia?
                          slalomul printre masini nu il vede nimeni?

                          apropo(pentru ca nu observ din filmulet) poate sa puna cineva semnele de circulatie din zona respectiva? ca se pare ca semafoarele nu functioneaza....

                          Comment


                          • Si la bicicleta si mai ales la motor, frana principala e cea fata, doar ca se dozeaza
                            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                            Comment


                            • Pai ala cu masina nu e vinovat moral deloc, se observa faptul ca motocicletele sunt la distanta mare cand cele 2 masini sunt deja angajate in traversarea intersectiei.
                              Iar motocicletele accelereaza foarte repede, ca de aia e motocicleta. Efectiv si-o cauta ala cu lumanarea, cand vede masinile deja traversand, in loc sa conduca preventiv, el e calare pe acceleratie, ca deh, are prioritate. Apoi, e prea tarziu sa franeze, nici nu stie cum...
                              Biker de duminica.

                              Comment


                              • Cel cu moto d.p.v. control la franare , experienta in condus motrociclete = 0 s-a vazut de la o posta ca nu le are.Pai ala in loc sa calce mai tare frana pe spate el o calca la maxim pe cea de fata ??! vorba lu` mumus n-a dozat cum trebuie franele.
                                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google