Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Gândiți-vă la un număr din două cifre, între 40 și 80.
    Înmulțiți-l cu 3.
    Scădeți 11.
    Adunați 17,
    împărțiți-l la 2 și închideți ochii.
    E întuneric, nu-i așa?
    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

    Comment


    • Anunț la matrimoniale: Băiat cu BMW, caut fata cu benzina!

      Comment


      • Ion il intalneste pe Gheorghe la bar:
        - No ma Gheo da ce-ai patit ma de ai ochiul vanat ?
        - Apai i-am zas la muiere "tu".
        - Sa-pai pentru atat te-o palit ase tare, ui ca asa-i de unflat de cred ca nici nu mai vezi.
        - Da ieri cand am venit de la munca o zas muierea:
        - "Ma Gheo. apai noi nu ne-am mai f***t de o luna mä".
        - Si io am zas: "Pote tu".
        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

        Comment


        • O tipă merge la un chirurg plastic:
          - Doctore, mi-am pierdut urechile într-un accident, vă rog ajutaţi-mă!
          - Nici o problemă, vă montez o pereche de urechi de la o blondă... vă deranjează?
          - Nu, nu cred, sînt tot urechi.
          Trece o lună, după care femeia se întoarce la cabinet dezorientata. Doctorul o întreabă mirat:
          - Ce s-a întîmplat, n-auziţi bine?
          - Ba da, aud perfect, dar... nu-nţeleg nimic!!

          Comment


          • De Paste, Mos Craciun coboara scarile unui bloc si se intalneste cu Iepurasul, care se pregateste sa urce:
            - Sa nu cumva sa faci tampenia sa intri in vorba cu baba de la etajul doi ! ii spuse Mos Craciun.

            Comment


            • Se prăbușește un avion pe o insulă nelocuită. În urma catastrofei supravețuiesc un american, un francez, un italian, o italiancă și un român. După două săptămâni americanul adună toți bărbații și le zice:
              – Domnilor, trebuie să hotărâm cui îi revine unica femeie ce se află pe insulă, dar având în vedere că eu reprezint cea mai puternică națiune de pe planetă, consider că acest drept îmi revine.
              – Da mai pune-ți pofta-n cui, toată lumea știe că francezii sunt cei mai buni amanți, așa că, femeia cred că-mi revine.
              – Alooo… cei cu voi domnilor.. Eu sunt italian, ea e italiancă, cred că este destul de clar cine trebuie să se ocupe de ea.
              A început ei cearta, mai aproape să se ajungă la bătaie, dar numai românul stătea într-o parte și arunca cu pietricele în apă. Se hotărăsc ăștia să vadă de ce românul tace.
              – Ce ai române, ce stai așa liniștit?
              – Aștept să văd a cui femeie frec eu de două săptămâni.

              Comment


              • Pranzul la cantina

                - Ce faci, Bulă? Tot la cantină mănînci? Parcă ai zis că te însori.
                - Păi, m-am însurat.
                - Şi parcă ziceai că o să te însori cu o femeie care să fie doamnă în societate, bucătăreasă în bucătărie şi "buna" în dormitor.
                - Da, însă am nimerit-o să fie doamnă în bucătărie, bucătăreasă în dormitor şi "buna" în societate…
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • Originally posted by mr.K View Post
                  Se prăbușește un avion pe o insulă nelocuită. În urma catastrofei supravețuiesc un american, un francez, un italian, o italiancă și un român. După două săptămâni americanul adună toți bărbații și le zice:
                  – Domnilor, trebuie să hotărâm cui îi revine unica femeie ce se află pe insulă, dar având în vedere că eu reprezint cea mai puternică națiune de pe planetă, consider că acest drept îmi revine.
                  – Da mai pune-ți pofta-n cui, toată lumea știe că francezii sunt cei mai buni amanți, așa că, femeia cred că-mi revine.
                  – Alooo… cei cu voi domnilor.. Eu sunt italian, ea e italiancă, cred că este destul de clar cine trebuie să se ocupe de ea.
                  A început ei cearta, mai aproape să se ajungă la bătaie, dar numai românul stătea într-o parte și arunca cu pietricele în apă. Se hotărăsc ăștia să vadă de ce românul tace.
                  – Ce ai române, ce stai așa liniștit?
                  – Aștept să văd a cui femeie frec eu de două săptămâni.
                  sigur era italianca sau era :
                  "Anul 2025, guvernul italian face o ancheta cetatenilor:
                  – Imigrantii din Romania reprezinta o problema?
                  35% au raspuns:
                  Si, un grande problema!
                  65% au raspuns:
                  Absoluta nicio problemo, mangia-ti-as!"
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • El si ea, la cinematograf. Incepe filmul, intuneric in sala.
                    El: Si ce spui, ne pupam si noi un pic?
                    Ea: Acum, dupa ce ti-am facut sex oral???
                    El: Cui???Mie???

                    Comment


                    • O femeie urata rau intra intr-un Supermarket cu cei doi copii ai sai. La in moment dat, un domn se apropie de ea si o intreaba: - Nu va suparati, sunt gemeni? Femeia mirata raspunde:
                      - Nu, unul are 10 ani iar celalalt are 14 ani. Dar de ce ma intrebati?
                      - Eram curios cine naiba ti-a tras-o de doua ori.

                      Comment


                      • Cel mai scurt banc rasist: "Albul mută şi câştigă."

                        Ea la psiholog:
                        - M-am maritat cu un vaduv, iar el nu conteneste sa-mi vorbeasca de fosta lui sotie. Ce sa fac?
                        Raspuns:
                        - Vorbiti-i despre viitorul dvs. sot
                        Last edited by Costi-bc; 15 March 2015, 15:14. Reason: Automerged Doublepost
                        o/____\o
                        (i)
                        .........

                        Comment


                        • Cica acum in Parlament, in loc de prezent, se striga nevinovat.

                          Comment


                          • La usa unui avocat bate cineva la usa:
                            -Cine sunteti?
                            -Martorii lui Iehova...
                            -In ce proces?!

                            Comment


                            • Autorități și oficialități locale, veterani de război, pompieri și militari au participat în această dimineață la o ceremonie oficială ce a avut loc în portul Constanța. Sub privile uimite ale asistenței, primarul Constanței a primit primul bon fiscal eliberat vreodată în zona portului. Mazare e atat de afectat de acest eveniment ca se gandeste sa si dea demisia.
                              o/____\o
                              (i)
                              .........

                              Comment


                              • Intr-o parcare o femeie, care se grabea la masina ei, vede o masina fara sofer care incepe sa mearga. Foarte constienta de primejdie femeia deschide usa, sare in masina, si trage frana de mana. Cand iese vede un barbat langa masina.
                                - Mergea, dar am oprit-o - spune femeia mandra.
                                - Stiu, raspunde barbatul, eu o impingeam.

                                ___________________

                                Teoria relativitatii:
                                In pat: Este 7 dimineata, inchizi ochii pentru 5 minute si este 8:45.
                                La serviciu/scoala: Este 1:30, inchizi ochii pentru 5 minute si este 1:31.
                                Last edited by mr.K; 23 March 2015, 13:40.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google