Tutorial montat actuator deschidere portbagaj cu buton valet

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Un filmulet

    sigpicyahoo messanger :goody7ronaldo

    Comment


    • #17
      victor - Nu se vede filmul cica e indisponibil.
      Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

      Comment


      • #18
        Originally posted by t0rquemada View Post
        Butonul valet nu e buton de "forță" și ar fi bine să acționeze un releu(care oricum e în modulul deja montat) - să mai zic că acest buton trebuie să fie activ doar cu cheia în contact(accesorii) din motive evidente ?
        Tu ai numai un actuator pe care sa-l actioneze. Sunt butoane valet care rezista si la 10A (daca vrei dau si link) Actuatorul ala cand consuma 10A? Atat consuma motorul de la geam cand ajunge la un obstacol.
        I HAVE A !sigpic
        fara linkuri externe in semnatura

        Comment


        • #19
          Sunt butoane care rezistă și la 100A, idea era alta, ai trecut pe lângă ea.
          Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

          Comment


          • #20
            Lasa ca n-am trecut langa ea ci am sarit peste. Daca plusul este intrerupt cu butonul valet si legat dupa siguranta cum a facut si crististreulea in video ce siguranta mai vrei? Daca chiar vrei siguranta se masoara curentul maxim la actuator si in functie de cat masori se pune sigurata pe +. Puneti relee si cablaj cat incape pe masina) Am terminat ce aveam de spus, vad ca n-am cu cine.
            I HAVE A !sigpic
            fara linkuri externe in semnatura

            Comment


            • #21
              În prezentarea inițială siguranța (nu aia electrică) e minimă, oricine are acces fizic(de ex. prin geam spart) la buton îți poate accesa portbagajul.

              De ce să trag fire suplimentare dacă deja am modulul de deschidere la a 2a apăsare de buton, etc, etc....
              Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

              Comment


              • #22
                Atunci de ce nu ai spus clar despre ce vorbesti? Iti spun din propria experienta ca poti pune si cititor de amprenta ca portbagajul se deschide foarte usor.
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #23
                  Originally posted by X@by View Post
                  se poate pune buton valet nu teoretic ci practic si sa si pastrezi functia care o ai acuma.
                  1. Se identifica firul care pleaca de la butonul de inchidere/deschidere spre actuator. ( in cazul in care ai modul atunci de la modul spre actuator)
                  2. Verifici in momentul deschiderii din buton pleaca plus sau minus
                  3. daca pleaca plus iei un plus de la sigurante si pui la unul din piciorusele butonului valet. al doilea piciorus de la buton valet il legi la firul care pleaca la actuator
                  Am inteles dar modulul nu pateste nimica daca fac asa ?
                  Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                  Comment


                  • #24
                    Ti-am dat un pm.
                    I HAVE A !sigpic
                    fara linkuri externe in semnatura

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google