Loganul Meu - Rosu Passion

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    la ce interval de km se schimba bujiile incandescente la 1.6 16v?si ce marca mai buna imi recomandati?multam!

    Comment


    • #17
      relantiu e bun nu intra in panica.El cand conectezi consumatori in prima faza scade si dupa creste la loc adica 750 rot/min.Se intampla si la tine la fel?verifica incarcarea trebuuie sa ai o tensiune intre 13.8--14,2 v

      Comment


      • #18
        Asa face si la mine, in prima faza scade apoi urca la loc. Doar ca nu sta la 750 rpm, e un pic mai jos. In poza nr. 8, se vede turatia la relanti cu motorul cald.
        Eu stiam ca 750 rpm inseamna intre a doua si a treia linie subtire.

        @raducu: Nu cunosc intervalul de schimb al bujiilor la motorul 1.6 16v. Cauta pe forum ca sigur gasesti informatii.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Sanducu View Post
          la ce interval de km se schimba bujiile incandescente la 1.6 16v?si ce marca mai buna imi recomandati?multam!
          motoarele pe benzina nu au bujii incandescente...bujiile se schimba in functie de km dati de producator,dar dupa parerea mea ar trebui schimbate la al doilea schimb de ulei

          Comment


          • #20
            Si la mine se intampla asta, am facut un reglaj de culbutori si acum este ok.
            sigpic
            Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

            Comment


            • #21
              Am facut si eu(adica Ionut Buzescu a efectuat operatiunea) un reglaj al culbutorilor, dar situatia nu s-a imbunatatit.

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google