Pareri Gps Taxi!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Pareri Gps Taxi!

    Buna ziua!as dori cateva recomandari de la cunoscatori despre un gps bun si mai ieftin (max500lei),vreau sa l folosesc pentru taximetrie deci sa fie cu strazi,zone,blocuri etc...vreau cateva recomandari de aparate si harti in acest sens,va multumesc!
    AdY_JmL_2015

  • #2


    f bun pret/ calitate

    hartile le bagi tu, cu nr de strada, bloc si multe poi-uri

    Comment


    • #3
      Tableta cu Android si GPS si folosesti navigatia google, care stie inclusiv numar de strada.
      Sau iti iei un GPS dedicat si iti pui igo.

      Comment


      • #4
        Si eu cred ca cea mai buna solutie e o tableta android si cu navigatie here maps.
        Asa imbini un ecran mai mare de 7'' cu un procesor mai puternic decat unul de pe un GPS dedicat si cu unele din cele mai bune harti disponibile gratis (unii spun ca hartile nokia ar fi chiar cele mai bune).
        Nu ai nevoie de sim, de trafic de date, nimic.....

        Comment


        • #5
          Marius, crede-ma ca un GPS dedicat merge mult mai bine decat orice tableta cu android. Acolo procesorul si ramii sunt folositi strict pt partea de navigatie, nu ca la tableta, pentru 15.000 de aplicatii nefolositoare.
          Asta ca sa nu mai spun cat de incomod e cu 7" in parbriz

          Comment


          • #6
            Nu te contrazic, inca .
            Am avut un gps navon mai vechi cu diagonala de 4,3 insa se vedea foarte rau in soare, a picat acumulatorul destul de repede, dura o vesnicie sa gaseasca satelitii si sa reconfigureze traseul si era un cosmar cand trebuia sa fac update la harta.
            Am mai jonglat cu telefonul o bucata si am fost multumit.
            Tableta abia am cumparat-o de curand, inca n-am apucat sa probez gps-ul la drum lung, doar asa de colo pana colo si mi-a placut (folosesc Here offline).

            Comment


            • #7
              multumesc pentru pareri.am ales un Pni L800 ecran 5 inci,7 era prea mare...800 mhz,gaseste satelitii destul de ok,harta igo cu blocuri si poi uri.sa l vedem in viitor cum se va comporta.
              AdY_JmL_2015

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google