distributie logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va multumesc de sfaturi!
    Am sunat la ei si distributie+curea accesorii+bujii+manopera=570lei.Asta cu piese originale date de ei.Mi se pare convenabil asa.

    Comment


    • E mai ieftin pentru ca iti monteaza doar cureaua de accesorii, nu si rolele.
      N-ai intrebat cat te costa doar manopera, separat pe kit distributie, kit accesorii, pompa apa?

      Comment


      • Originally posted by Dan_Ionut View Post
        Am sunat la ei si distributie+curea accesorii+bujii+manopera=570lei.
        Ce curve mah!
        Au comunicat la mijto pretu' ala minimal (fix cum spune mr.K) ca sa te prinda si cand ajungi la fata locului fericit ca io'te dom'le ce pret bun in reprezentanta, ti-o baga p-aia cu: ca sa beneficiati de garantia de 12 luni la piese si 3 luni la manopera trebuie sa schimbati kiturile integral, eventul si pompa de apa (cum am patit io la serus).
        Si uite asa ajungi pe la un minimum de 1000lei fara pompa de apa, garantat.

        Dan_Ionut, uita de schimbat bujii in service, mai platesti si ptr. alea 20-30lei manopera.
        Ia-ti o cheie (parca de 16) de bujii de la orice magazin auto sau supermarket, costa 12-15lei si e banal de schimbat, in 5min. n-ai ce face.
        Ca o alta recomandare, inainte sa le schimbi, treci pe la o vulacanizare, dai un 2 lei, ceri pistolu' cu aer comprimat si-ti sufli praful / mizeria din dreptul bujiilor, a.i. cand le schimbi sa nu-ti intre in mototr toate gunoaiele adunate in putul bujiilor. Nici macar 30sec. nu dureaza.
        Last edited by Kojak; 2 March 2015, 17:10.

        Comment


        • Deci au spus distributie 379lei, accesorii 120 si bujii 10lei fiecare +30 manopera.
          Eu vreau sa-i las pe ei pt ca n-am experienta dar bujiile sper sa le pot face singur.
          E posibil sa fie nevoie de schimbul pompei de apa?
          Last edited by Dan_Ionut; 2 March 2015, 18:19.

          Comment


          • posibil sa fie nevoie de schimbul pompei de apa?
            E posibil, nu si probabil.
            Se vede daca are scurgeri, altfel nu ti-o schimba decat la cererea ta expresa.

            Comment


            • Nu stiu ce influenteaza deteriorarea ei dar vad ca e ~150lei pe net, deci sa ma astept de inca 200lei.

              Comment


              • accesorii 120....se traduce doar prin curea si atat. insuficient.
                bujii 10 lei fiecare...taaare ma indoiesc, ultima data erau undeva pe la 20-25lei/buc. 40lei setu' de bujii de origine, in reprezentanta!?!

                Cu ce reprezentanta ai vorbit?
                Cere-le pe mail sa-ti dea oferta de pret ptr. manopera si piese, defalcat, sa vaza si ochiu' nostru, ca suna f. interesant, desi sunt sigur ca gogu ala cu care ai vorbit a dat repede niste preturi din top fara mari calcule.

                Doar dupa ce se da jos distributia se observa daca trebuie sau nu inlocuita pompa de apa, cu alte cuvinte intra oarecum in pretul manoperei ptr. distributie.

                Comment


                • Nu stiu ce influenteaza deteriorarea ei dar vad ca e ~150lei pe net, deci sa ma astept de inca 200lei.
                  150- ce marca?
                  Aia de origine e 180 de lei pe forum si 280 de lei la reprezentanta (pret comunicat mie anul trecut). Normal ca am luat de pe forum.

                  Pompa are manopera separata ~ 70 de lei inclusiv TVA.

                  Comment


                  • Ei mi-au spus ca au o promotie pana pe 31martie, ceva gama Motrio...

                    Comment


                    • Motrio e alternativa de buget.



                      MOTRIO O nouă gamă de piese de schimb

                      Gama de piese de schimb Motrio reprezinta o oferta alternativa la piesele de origine. Ea se adreseaza tuturor posesorilor de autovehicule iesite din garantie, care cauta un raport pret / prestatie adaptat varstei vehiculelor.

                      Motrio inseamna acelasi nivel de exigenta ca si pentru piesele de origine in termeni de securitate si functionalitate.

                      Piesele de schimb Motrio nu se regasesc in echiparea originala a vehiculului. Exceptie face pneul Motrio care este validat de catre Constructor pentru echiparea in prim montaj a modelelor Logan si Sandero.
                      Decat sa pun distributie Motrio, as cauta piese de origine in alta parte, la reprezentanta as alege doar manopera.
                      Last edited by mr.K; 2 March 2015, 18:40.

                      Comment


                      • Originally posted by Dan_Ionut View Post
                        Ei mi-au spus ca au o promotie pana pe 31martie, ceva gama Motrio...
                        Aaaa, pai zi asa dom'le de la inceput, ca dadea rau cu virgula ptr. piese de origine in reprezentanta.
                        Ia-ti gandu de la piese Motrio, mai bine iei de pe forum de origine sau de la magazinul indicat de mine pe pag. cealalta si le montezi la ei, daca vrei musai.

                        Sincer nu cunosc pe nimeni care sa fi pus kit de distributie si kit accesorii Motrio, nici de pe forum si nici din viata reala.
                        Last edited by Kojak; 2 March 2015, 18:39.

                        Comment


                        • Motrio sunt doar bujiile...
                          Deci eu sper sa nu fie nevoie si de schimbul pompei de apa, in rest o sa fac operatia la ei pentru ca am incredere.

                          Comment


                          • Daca o faci la ei, scapi de cautari

                            Oricum , la 1.4-u' tau cred ca ai kit distributie d'asta.


                            Magazin online de piese si accesorii auto, pachet schimb ulei, kit ambreiaj, amortizoare, cerere ofertă personalizată. Livrare rapidă prin curier oriunde în țară.

                            Comment


                            • Ce-ar putea reprezenta depunerea aceea alba pe motor? E de mult timp acolo si cam pe tot blocul motor dar nu stiu de la ce-ar putea fi(freon, antigel, etc).
                              ...cred ca-i freon.
                              Attached Files
                              Last edited by andreyi; 4 March 2015, 17:45.

                              Comment


                              • si la mine arata la fel, inclusiv pe capacu' culbutorilor si chiulasa.
                                m-am interesat la un moment dat ce ar putea fi si raspunsul a fost, ca e o reactie fireasca a aluminiului la variatiile de temperatura si umezeala care apare in timp...DAR nimic periculos, nici vorba de antigel, freon sau alte lichide.
                                am o laguna (2007) langa a mea, unde o tin parcata, si fix la fel are.
                                Deci, stai linistit, no problem!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google