Senzori Presiune Roti New Sandero Stepway

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Senzori Presiune Roti New Sandero Stepway

    Salut,

    As vrea sa ma lamuresc si eu, de unde anume pot sa gasesc, la un pret mai "dragut" senzori presiune roti pentru jentile echipate cu cauciucuri de iarna? Cand s-a ridicat masina de la reprezentanta AMG Pantelimon (Auto Marcus Grup), au spus ca nu va fi nicio problema fara senzori, se va aprinde martorul din bord deoarece nu mai primeste date de la acestia. Totusi pentru a evita aceasta mica neplacere am dorit sa achizitionam acesti senzori, numai ca sunt 180 Ron/Buc (pret destul de mare, parerea mea). Daca stiti pe cineva, sau unde pot sa gasesc senzorii (macar la set, daca tot e pretul asa mare). Oricum durata de viata a unui senzor (functionand pe baterii si fiind capsulat) este de 5 ani, nu ma incumet sa dau 180 de lei/ buc. Multumesc.

    O zi buna.
    "Only God can judge me"

  • #2
    Momentan, nu se gasesc mai ieftin decat pretul comunicat de reprezentanta.

    Comment


    • #3
      Eu ma intreb daca se poate dezactiva functia aceasta a senzorilor de presiune ca sa nu mai se aprinda martorul la bord in cazul montarii genti/cauciucuri iarna fara senzori. Are cineva o solutie?

      Cele bune

      Comment


      • #4
        Uitate la sectiunea de anunturi. Userul torquemada face asa ceva.
        My ride

        Comment


        • #5
          Sa vedeti voi ce "nebunie" o sa fie cu dezactivarea sistemului asta SSPP cind o sa-si dea seama posesorii de gama noua Logan ca nu foloseste la nimic si ca se poate dezactiva ... O sa stea lumea la coada de aici pina la colt...
          Am un prieten care are instalate pe masina valvele SSPP neactivate ( asa a venit din uzina ) i-am propus sa i le activez, nici n-a vrut sa auda de inca un bec care sa clipeasca asa aiurea in bord... oricum nu-l costa nimic activarea ...

          Comment


          • #6
            Originally posted by BogdanBxl View Post
            Eu ma intreb daca se poate dezactiva functia aceasta a senzorilor de presiune ca sa nu mai se aprinda martorul la bord in cazul montarii genti/cauciucuri iarna fara senzori. Are cineva o solutie?

            Cele bune
            Vorbeste cu Torq.te ajuta el ,are si un anunt
            Niciodata nu te certa cu un idiotu.Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta!!!

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google