Sa Nu Faceti Niciodata RCA Sau CASCO La EUROINS

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da ca o sa se bucure ala de-l busesti ca ti-ai facut tu asigurare la tiriac sau altii cu 6-700 de lei pe an si nu la euroins.o data ce l-ai busit iti trage niste morti de uita si ca ai asigurare ca lumea si tot.asa ca fiecare cu p...masii.riscu meseriei
    Glory. Glory Man United!!!!United We Stand!!!!!!

    Comment


    • #17
      Corect, dara daca EUROINS nu ii ofera o despagubire corecta, poate sa isi recupere diferenta d epaguba prin proces civil de la vinovat, adica de la cel ce l-a lovit. Pe langa dumnezei, o sa mai faci si drumuri pe la judecatorie. Si pe la banca apoi. La Astra Asigurari de exemplu pt 1,4 motorizare era doar cu 20 de lei mai scump ca la EUROINS. Cam cat parcarea de mai multe ori la judecatorie, cu ocazia proceselor, of course. Basca avocatul. Eu spun un NU mare firmelor de asigurare fantoma. Doar nefacand asigurari la ele le vom elimina.

      Comment


      • #18
        am la casco la groupama si am avut dauna 2600 ron si intr-o saptamana mi-au facut masina la servisu care am vrut eu.atat doar k ati pun franciza de 100 euro

        Comment


        • #19
          Originally posted by Nebunik View Post
          ....doar cel pe care il lovesc...in 3 ani de cand am permisu ...nu am lovit pe nimeni nici macar un accident usor...asa ca nu imi fac grij... bafta
          La ce varsta se mai poate primi permisul de conducere?
          ON: Daca exista pe piata inseamna ca nu sunt firme fantoma, eu am asigurare la EUROINS doar pentru ca am dat 350 lei pe 1 an (Logan 1.6), de ce sa fac in alta parte cu peste 500 lei?

          Comment


          • #20
            Originally posted by pervert_dory View Post
            Da ca o sa se bucure ala de-l busesti ca ti-ai facut tu asigurare la tiriac sau altii cu 6-700 de lei pe an si nu la euroins.o data ce l-ai busit iti trage niste morti de uita si ca ai asigurare ca lumea si tot.asa ca fiecare cu p...masii.riscu meseriei
            si preferi sa fii dat in judecata pentru recuperarea daunelor ? eu am trecut prin procedura asta si crede ma ca le recuperezi de la vinovat. mi a busit unu masina de firma si asigurarea facea spume ca era dauna mare. si l am dat in judecata pe baiatu responsabil. se numeste execuatare silita.

            Comment


            • #21
              Doamne, cate patesc unii si cum se descurca altii... Cate gogosi se dau ieftin pe aici...

              Comment


              • #22
                aaaa da asta nu e nimic in comparatie cu ce am patit in starmtoarea bering cand am lovit spargatorul de gheata din spate cu loganu si nu stiam cine e de vina ca lui nu ii mergeau stopurile......penibil

                Comment


                • #23
                  Sa va fereasca soarta sa va loveasc unu asigurat la euroins....am cerut repartie in regie proprie suma mica 1303 lei si nu mi.au platit banii nici acum in conditiile in care trebuiau sa fie platiti in maxim 10 zile . Am sunat la ei si au zis ca mai dureaza inca 10 zile ...este tactica clasica pe care o aplica cu vocile lor mieroase la telefon...
                  si asa trec si 2 Luni si nu iti vezi banii....astazi fac sesizare la ASF.

                  Euroins tepari care sunt mana in mana cu organele care trebuiau sa.i inchida demult sa nu mai poata emite polite de asigurare daca nu isi platesc daunele.

                  Comment


                  • #24
                    Subscriu la comentarile negative legate de Euroins. Acum o luna m-a pocnit din spate unul asigurat la Euroins, cand am auzit nici n-am mai facut amiabila, direct la politie. Pana la urma ne-am inteles si mi-a dat banii.
                    De ce nu Euroins? O vecina de pe strada opreste ca sa-l lase pe unul cu o duba sa iasa din parcare, ala nu stiu ce face de accelereaza si-o pocneste zdravan, faruri, radiatoare, pana si motorul i l-a mutat din loc (avea un chevrolet spark), vecina de buna credinta face amiabila insa surpriza, Euroins-ul a stabilit ca din "dinamica accidentului"nu reiese ce au declarat ei in amiabila asa ca nu plateste nimic.
                    Deci cam asta cu Euroins-ul.

                    Comment


                    • #25
                      Si banuiesc ca a mers in instanta vecina...nu ?

                      Comment


                      • #26
                        Salutare,

                        Cred ca aici depinde ce fel de sofer esti. Nu vad de ce ar trebui eu sa fac o asigurare RCA scumpa cand stiu cum conduc. Am masina de 5 ani si am avut si RCA la euroins vreo 18 luni deoarece la acel moment era parca a 2-a in topul celor mai ieftine. Acum am la asirom de 2 ani deoarece aici am avut cea mai buna oferta.

                        E adevarat, nu doresc nimanui sa fie busit de un euroins, dar sunt 2 chestii diferite.
                        1. Sa fii busit de un tampit care are cea mai ieftina asigurare, si care si merge ca un tampit si nu respecta regulile de circulatie
                        2. Alta e sa fii sofer normal, care nu merge agresiv, din bara in bara sau face manevre bruste...etc.

                        Atata timp cat aceste asigurari exista, nu e vina celor care le fac ca ele exista.

                        De asemenea, conteaza si cat de des mergi cu masina....astfel creste si riscul, daca mergi in fiecare zi...oricat de bun ai fii, nu stii niciodata...se poate intampla oricat de atent ai fii....de asta zic...e destul de complicat subiectul...si depinde de om ca sofer cum e, cat merge, ce experienta are...etc

                        Atunci cand iti faci asigurarea, nu te gandesti ca poti sa busesti pe cineva....tinand cont de ce am spus mai sus....trebuie sa stii sa te analizezi....ultimul lucru la care m-am gandit e ca o sa busesc pe cineva si ala o sa aiba problema cu asiguratorul....asta e viata....nu e vina celui care isi ia asigurare la euroins ca aceasta companie exista pe piata si da asigurari...altii trebuie sa vegheze la bunul mers al lucrurilor pe piata de asigurari.

                        In plus, in Bucuresti e stiut, nu scapi de zgarieturi, sicanari in trafic...usoare tamponari....iar pentru o Dacie, un casco e destul de ieftin....si necesar as spune in bucuresti, atata timp cat omul isi permite evident.

                        Alex

                        Comment


                        • #27
                          Ai mare dreptate, dar in caz ca o vei comite este posibil ca pagubitul sa nu doreasca sa faca amiabil cu tine in cazul in care va vedea ca asigurarea este facuta la o firma rau famata.
                          Ca o paranteza, zilele trecute am incheiat cuiva un RCA la Euroins si acesta m-a rugat sa folosesc un formular personalizat de la Generali , Allianz sau Uniqa. .

                          Comment


                          • #28
                            eu unu nu o sa fac polita rca la euroins din simplu motiv ca nu vreau sa hranesc niste magraoni care spun minciuni la telefon si nu platesc pagubele ..personal la o paguba mai mare as da soferul care a avut polita in judecata sa imi recuperez paguba de la el..si mai departe sa se descurce el cu euroinsul sau cu societatea la care a ales sa fie asigurat!

                            Comment


                            • #29
                              Ieri am fost cu un client sa deschidem un dosar la Euroins . Oferta de regie proprie a fost facuta pe loc si a fost acceptata . Tot ieri a fost depusa si cererea de despagubire.

                              Va tin la curent cu data la care vor fi virati banii, sper fara reclamatie la ASF !

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by slim_daddy40 View Post
                                eu unu nu o sa fac polita rca la euroins din simplu motiv ca nu vreau sa hranesc niste magraoni care spun minciuni la telefon si nu platesc pagubele ..personal la o paguba mai mare as da soferul care a avut polita in judecata sa imi recuperez paguba de la el..si mai departe sa se descurce el cu euroinsul sau cu societatea la care a ales sa fie asigurat!
                                Din fericire legea ne fereste de viteji ca tine si obliga asiguratorul sa raspunda daca soferul e dat in judecata pentru pagube acoperite de rca,
                                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google