Huruit Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Huruit Spate

    va salut

    azi mi-am schimbat rotile de vara si mi-a aparut un Huruit la rotile din spate

    puteti sa imi spuneti care ar fi cauzele, sa fie sabotii?
    vreau sa ma duc la service sa le zic: verificati acesta si acesta

    pana acum am avut jante de tabla logan originale, si acum mi-am schimbat cu unele din aliaj, la mine in oras ce mi-au zis: ca intra vantul prin ele si de aceea e zgomot

    nu ma incalzeste aceste cuvinte

    va multumesc!

  • #2
    asta cu vantul chiar e tare.. incearca sa inversezi rotile intre ele. daca ai rulat cu ele invers s-au produs anumate uzuri ale anvelopelor si pot da huruituri asta e varianta simpla. daca nu se schimba nimic verifica rulmentii si ferodourile.

    Comment


    • #3
      Mai mult ca sigur este de la rulmenti. Suspenda rotile pe rand si invarte de ele vezi daca se aude ceva.
      La mine cand au plecat rulmentii se auzea de la 3-40km/h in sus huruitul.

      Comment


      • #4
        am ridicat fiecare roata pe cric si cea din partea stanga spate se invarte mai greu

        mersi pentru sfaturi

        Comment


        • #5
          Salut, chiar mi-am cumparat niste jante de aliaj in 5 spite si pot sa spun ca aud si eu acel zgomot. E mai mult ca sigur ca auzi sunetul de rulare schimbat, si da, se aude din cauza felului diferit prin care trec curentii de aer.
          Nu pot fi rulmentii pentru ca i-ai fi auzit mai demult, nu apare uruitul asa brusc si la ambii.
          Deci sfatul meu este sa stai linistit ca poate mergi la service si-ti schimba aia de pomana rulmentii.

          Comment


          • #6
            Vreau si eu la service de pomana ,unde este ???
            Last edited by 77sky; 27 March 2015, 19:00.

            Comment


            • #7
              am rezolvat
              am schimbat un rulment si acum e liniste

              si ce diferenta de preturi au unele produse
              36 lei
              96 lei
              180 lei

              un rulment?

              Comment

              Working...
              X
              Anulare DPF
              Politica de Securitate Google