Frane Spate Pe Discuri La Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Frane Spate Pe Discuri La Logan

    Buna ziua. Nu detin inca un logan, dar probabil o sa am unul cat mai curand.
    Nu vreau ceva de mers de la a la b, vreau ceva mai mult pt fun.
    Ce sistem de franare se potriveste pe spate, la care se poate pune si o frana de mana hidraulica?
    Iar pe fata se pot pune discuri de diesel daca masina este 1.4? Sau ce discuri se pot adapta? Se poate folosii ceva de la r19?
    Am un r19 1.8 16v f7p, si ma gandeam ca pot sa ma folosesc de multe piese.

  • #2
    Salut, primul sfat cand ai ajuns aici este sa folosesti functia cauta... sigur gasesti raspuns la toate intrebarile.
    Pe scurt se gasesc solutii (plug and play) care pica gaura pe gaura, chiar brembo de pe alte masini nu neaparat logan pana pe la 280mm / jante de 15" asta pe fata, iarasi te sfatuiesc cauta topicuri in care s-a discutat, my ride unde chiar s-au montat si tot asa. Succes.
    Logan PH2 1.4 MPI ABS+AFU+GPL ProiectoareEchilibru perfect.

    Comment


    • #3
      Solutie de franare cu discuri spate de 240mm sau 260mm, pretabila la frana de mana hidraulica, cu fran de mana pe cablu functionala : 500euro, montaj si piese incluse, o parte din piese din dezmembrari, reconditionate ca la carte.

      Nu se potriveste de la R 19 decat frana de fata, care e identica cu cea de Logan cu discuri ventilate.

      Pentru distractie mai ofer sistem complet Brembo 4 pistonase + discuri de 280mm sau 300mm, cu furtune metalice si racorduri de inox : 1000euro, montaj inclus, o parte din piese din dezmembrari, reconditionate

      Dar serios, pe 1.4? Nu ai ce face cu hidraulica pe 1.4, e suficient aia pe tamburi, bine reglata.

      Nu incerca sa comentezi preturile de mai sus, daca iti adun toate maruntisurile, te iei cu mainile de cap si fugi...si realizezi ca pretul e mult prea mic.
      _
      B 48 C U P - Ligheanul Agitat

      sigpic

      Comment


      • #4
        Originally posted by Grafa View Post
        Nu vreau ceva de mers de la a la b, vreau ceva mai mult pt fun.
        Ai ales gresit masina !

        Comment


        • #5
          Bine zis Alessandro. + ca frana de mana hidraulica pe 1.4.... Tatal tau stie ce vrei sa faci cu masina familiei?
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • #6
            Vand eu masină numa' buna pentru ce vrei tu sa faci.

            Comment


            • #7
              Originally posted by Grafa View Post
              Buna ziua. Nu detin inca un logan, dar probabil o sa am unul cat mai curand.
              Nu vreau ceva de mers de la a la b, vreau ceva mai mult pt fun.
              Ce sistem de franare se potriveste pe spate, la care se poate pune si o frana de mana hidraulica?
              Iar pe fata se pot pune discuri de diesel daca masina este 1.4? Sau ce discuri se pot adapta? Se poate folosii ceva de la r19?
              Am un r19 1.8 16v f7p, si ma gandeam ca pot sa ma folosesc de multe piese.
              Cumva ai ajuns in Bucuresti?

              Comment


              • #8
                Spunea ca inca nu detine un Logan...
                http://www.loganclub.ro/forum/loganu..._4-t46535.html

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google