Bancuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Erdős János

    Fumam pe terasa din spate când apare câinele meu de sub gardul vecinului cu ceva animal alb în gură. Mândru, loial, mi-l aduce și mi-l pune în fața mea... Era iepurele campion al vecinului, ceva rasă cu pedigree din Germania, cu care umbla la concursuri, expoziții... Era mort de-a binelea, înota în balele câinelui și era foarte murdar. Iepurele valora cam 500.000 forinți...
    După „corecția” dată câinelui m-am întors la iepure... și mi-a venit o idee; L-am băgat în chiuvetă, l-am spălat bine de pământ și balele câinelui și l-am uscat cu uscătorul de păr al mamei. Apoi am urcat pe poteca vecinului, i-am făcut un culcuș din paie iepurelui în cușcă, l-am pus în pat și am închis ușa cotețului.
    După-masă vine vecinul acasă... La vreo 5 minute se aude gălăgie, larmă, înjurături... Ca un bun vecin, mă duc să mă interesez care-i problema. Stăm ca doi proști în fața cuștii iepurelui și are loc următorul dialog:
    -Uită-te, în p...la mea!
    -Ce s-a întâmplat? A murit?
    -A murit, în p...la mea. Acu două zile l-am îngropat și iar e aici...
    Daca nu spui nimic nimeni nu se va certa cu tine.

    Comment


    • Foarte foarte bun, am ras cu lacrimi.
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • Ghior se duce acasa la Ion şi-l striga de la gard:
        - Ioane ! Măi Ioa' ! Ioane !
        La care câinele se urcă în două labe pe gard şi zice:
        - Apăi nu-i acasă, că-i dus la bodegă.
        Ghior se dă înapoi un pas:
        - Să mă trăjnească ! Pă', tu vregheşti ? Nu latri ?!
        - Apăi şi latru, da' nu vrusăi să te sparii.

        Comment


        • Cu putin timp inaintea unui meci Dinamo – Craiova, un suporter oltean pleaca cu masina personala spre Bucuresti, sa vada meciul. Pe drum, vede un preot care facea autostopul si il ia in masina. Ajungand in Bucuresti, olteanul vede un fan dinamovist fluturand un steag. Din instinct, vireaza spre acesta intetionand sa-l ia pe capota, insa isi da seama ca e si preotul in masina si-l evita in ultimul moment. Desi l-a evitat, aude un bubuit ca de tabla infundata. Mirat, priveste in oglinda retrovizoare si se confeseaza preotului:

          - Stiti, parinte, am pacatuit, era sa-l calc pe dinamovist.
          - Stai linistit, fiule, l-am luat eu cu portiera.

          Comment


          • - Bulă, cine ţi-a învineţit ochiul ?
            - O ştii pe femeia aia drăguţă care a zis că e văduvă ?
            - Da.
            - Ei bine, nu e.

            ............................................

            El: Faci ceva de mâncare?
            Ea: Poate-ți fierb un ou...
            El: Poți să zici "nu" și fără amenințări.
            Last edited by Costi-bc; 27 March 2015, 12:27.
            o/____\o
            (i)
            .........

            Comment


            • eu il stiam pe ultimul putin diferit.

              la micul dejun, soţia catre soţ:
              - Vrei să-ţi fierb un ou ?
              - Mai bine prăjeşte-ţi tu o ţâţă.

              Comment


              • -Cum parcheaza blondele?
                -Dupa ureche!
                -???
                -Lovesc masina din dreapta, apoi pe cea din stanga, si tot asa pana nu se mai aude nimic!

                Comment


                • Iarna.
                  Undeva in munti, pe o sosea ruleaza un camion urmat la mica distanta de o masina de lux. La un moment dat aceasta din urma intra in depasire si cand ajunge in dreptul cabinei camionului coboara geamul si striga soferului din camion:
                  – Hei, sunt blonda Julie, vezi ca-ti cade marfa din camion in spate. Soferul nimic.
                  Se repeta faza de cateva ori, cu acelasi rezultat. La un moment dat, camionul trage pe dreapta . Blonda Julie, vizibil iritata ca bunele ei intentii au ramas in zadar, merge direct la tip:
                  – Auzi, sunt blonda Julie si de o ora tot iti spun ca pierzi marfa din camion. Esti surd sau faci pe smecherul?
                  – Sunt John, sunt brunet, nu sunt surd, nu sunt smecher, imprastii sare pe drum!
                  o/____\o
                  (i)
                  .........

                  Comment


                  • fiind ca ma tin toata ziua de bancuri, seful meu mi-a trimis un sms:
                    - “Trimite-mi un banc sau o gluma buna Costi”...
                    - “Acum lucrez sefu, o sa-ti trimit mai tarziu” i-am scris...
                    - “Haahahahahaha, fantastic!! Mai trimite-mi una!” mi-a raspuns.
                    o/____\o
                    (i)
                    .........

                    Comment


                    • Intr-un compartiment de tren.
                      - Ce ti-e cu tehnologia asta moderna, zise un calator din compartiment. Am vazut un documentar italian pe Discovery, unde arata ca la sapte dimineata intra cireada de vite pe poarta abatorului, si la sapte seara, ieseau pe poarta containerele cu conserve ...

                      - Ehei, dar in Japonia, la sase dimineata intra pe poarta camionul cu nisip, iar la ora 13, iese vagonul cu microprocesoarele pe baza de siliciu.

                      - Vax, zice Bula, uite, in orasul nostru, cam pe la 9 au inceput sa toarne fundatia la fabrica de bere si spirt, iar pe la 10 toti erau beti morti!
                      Last edited by mr.K; 7 April 2015, 12:02.

                      Comment


                      • un ungur si un roman in tren. vede ungurul o ceva scris langa geam si il intreaba pe roman:
                        - ce scrie, mei rumanule ?
                        - "nu va aplecati in afara. pericol de moarte !"

                        - si mai jos ?
                        - la fel dar in germana: "nicht hinauss lehen..."

                        - si mai jos ?
                        - la fel dar in italiana: "e pericoloso sporgersi..."

                        - dar in maghiara nu scrie ?
                        - nu, ca voi aveti voie.

                        dedicatie pentru mumus.

                        Comment


                        • Mersi mersi.

                          Hai ca bag si eu o intrebare:
                          Voi stiti cum se sinucide un melc?
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • nu, dar mi-am amintit alt banc.

                            o blonda la doctor.
                            - domnule doctor, nu stiu ce sa fac. sa-mi tai venele sau sa le las sa creasca ?

                            cum se sinucide mecul ?

                            Comment


                            • Se uita in priza.
                              Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                              Comment


                              • bun

                                e originalul in romana sau e tradus din maghiara ?
                                Last edited by B997NDL; 7 April 2015, 14:09.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google