Consiliere daune

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • azi am gasit banii in cont se pare ca plangerea ASF a avut un mare efect ...! RUSINE EUROINS si nu mai faceti fratilor polite pt 20 lei mai ieftin la EUROINS ca intr-o zi veti fi lovit de unu asigurat la firma asta de rahat si o sa va blestemati zilele!

    Comment


    • E usor de zis, dar din pacate diferenta dintre o firma buna si una rau famata nu este de numai 20 de lei .
      Pe langa asta, sa stiti ca mai toti asiguratorii au inceput sa fie din ce in ce mai zgarciti la despagubiri , fie ca e vorba de Euroins , fie ca e vorba de Generali sau Groupama. Si la unii si la ceilalti daca nu accepti oferta de regie proprie si nu optezi nici pentru reparatie la un service colaborator e cam greu sa iti repari masina cu piese originale si la standarde de calitate ridicate fara sa te implici financiar, urmand sa iti recuperezi ulterior banii de la asigurator.

      Comment


      • Am si eu o intrebare....
        Am un amic care a fost lovit intr.un sens giratoriu nu grav, si care nu a avut amiabila la el si nici cel vinovat nu a avut. Cel vinovat a plecat ca se grabea....amicul meu doar a facut poze si a filmat pe camera.
        Vinovatul a zis sa se intalneasca luni, azi fiind vineri, sa faca amiabila si sa mearga la asigurator.
        Vreau sa atiu daca e ok lucrul asta....exista un termen limita pentru a face amiabila? Exista vre.un risc ca asiguratorul vinovatului sa nu accepte plata daunelor din cauza ca nu au facut amiabila pe loc? Sau ca de la accident pana la completarea amiabilei a trecut mai mult de 24 ore?
        E si weekendul la mijloc.....
        Sau mai bine o declara la politie...sa fie sigur ca vinovatul va mai recunoaste accidentul?

        Comment


        • Dupa accident protagonistii sunt obligati sa se prezinte la Politie in 24 de ore. Scapa de aceasta obligatie doar daca au incheiat formularul de constatare amiabila. Pana luni fiind mai mult de 24 de ore iar amiabila nefiind incheiata inseamna ca legea nu a fost respectata. Daca duminica te opreste Politia si te intreaba de dauna risti sa ramai fara permis daca nu stii ce sa raspunzi !

          Retineti, amiabilul se completeaza pe loc . Altfel exista niste riscuri !

          Comment


          • Multumesc de raspuns.
            A mers la politie si a declarat incidentul.
            Oare politia va putea clasa dosarul daca luni se vor intalni pentru amiabila?

            Comment


            • Nu se mai claseaza nimic . Celalalt va ramane fara permis . Nici nu mai este nevoie de amiabila , dosarul de daune se deschide in baza actelor de la Politie !

              Comment


              • Am inteles. Stima

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google