Remapat Sau NU

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by policr View Post
    salut,
    pentru motor de 1.6 8v euro5, exista soft de remapare?
    motorul asta ofera aprox 85 cp si cuplu de 135 nm.
    ar fi vreo imbunatatire semnificativa cu remaparea?
    multumesc
    Salut! Să ști că este o îmbunătățire remaparea și chiar merită dacă vrei să ai puțină putere în plus. Eu am remapare făcută de 4 ani la al meu Golan 1.6 mpi de 90 cp si chiar se simte că are putere mai mare dar în niciun caz nu se compară cu mașinile cu adevărat puternice. :-D

    Comment


    • Mai demult Doc (sper ca nu ma insel) a spus ca la 1,6 85 CP nu face remapari. Poate intre timp a reusit.
      Cel mai lent 1,6 8v

      Comment


      • Momentan am facut remapare doar la motorul de 1.6i 16v de pe Duster.
        Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
        Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
        www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

        Comment


        • Azi am facut si eu remapare la Doc pe un logan 1.4 ph1 si se simte destul de bine elasticitatea motorului
          ,si am benzina puturoasa in ea de 95
          bag zilele astea de 98 iar apoi 100 sa vedem ce poate

          Comment


          • Ma bucur sa aud ca esti multumit de remapare. Mergi cu benzina 95 pentru ca nu ai nevoie de 98. Cheltui banii aiurea pe o benzina mai scumpa.
            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

            Comment


            • Subscriu la ceea ce a zis Doc, eu pe 1.6 al meu ii dau doar benzina de 95 si e suficient, mai ales ca un urma resoftarii pe langa acei cai in plus ai castig si pe cuplu si asta se simte
              Eu am deja modificarea asta cam de 10.000 km si merita toti banii.
              Si nu ne duce pe noi in ispita, caci gasim drumul si singuri

              Comment


              • remapare 1.6 8v in Tg-Mures, stie cineva?

                Comment


                • salut suna ma si pot sa ti dau detalii 0744922216 adi

                  Comment


                  • Originally posted by Spown View Post
                    As dori sa stiu cati dintre voi ar fi remapati, si cate piese v-au cazut pana acum!

                    Sunt satul sa aud tot felul de povesti, de genul ca daca pleci mai sprinten..o sa iti pice cutia!

                    pai daca sunt destule alte pierderi mai are rost remaparea??

                    pt o luna de senzatii o sa platesc jumate de masina(poate 2 cumpar!) ca deh am vrut 155CP...
                    Am remapat un loganel 1.6 16 valve la maxim,am probat vro 3-4 harti pana sa ma opresc la una.in 4 luni cat am tinut-o remapata nu mi s-a intamplat absolut nimic,ma deranaja doar consumul crescuse cu vro 2 litrii...ca performanta am facut zob opel vectra b benzina 1.8 16 valve si audi a4 1.9 tdi....cate 3 liniute cu fiecare in parte cu aliniere si start ca la curse.

                    Comment


                    • De ce nu se face din uzina daca este atat benefica? Doar pentru ca creste consumul si implicit emisiile de CO2?

                      La motoarele pe motorina diferenta de putere 75, 90, 110cp chiar e data doar de partea electronica? Adica nu sunt niciun fel de diferente intre ele la piesele mecanice? Aici diferentele de consum sunt nesemnificative (dar vorbim de motorina).

                      Comment


                      • salutare, am un logan 1.4 din 2006, din 2009 e remapat, consumul nu stiu cum creste la unii sincer, daca nu ti schimbi stilul mie mi a scazut, daca mergi sportiv clar ca va creste si remapat si nu. inainte de remapare mie imi lua undeva la 9,8-10,3 in oras, acum sportiv condus in oras imi ia 9,5

                        Comment


                        • Salut ,
                          am si eu o dacia logan motor de 1.6 euro 5 de 85 cp si ma intereseaza si pe mine o remapare.
                          ce am gasit eu sunt preturi cel putin mari (150 euro )
                          aveti idee unde as gasi o solutie mai ieftina pentru Timisoara?
                          multumesc,
                          Cristi

                          Comment


                          • Solutii ieftine pentru modele noi inca nu o sa vezi. Putem spune ca a intrat si Dacia in rand cu ceilalti cand vorbim de managementul motor. Generatiile noi de calculatoare nu mai pot fi remapate asa de simplu.
                            Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                            Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                            www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                            Comment


                            • Pe zona Cluj pentru un Logan benzina, este vreo sansa? Sau poate mai ajunge Doc si prin zona noastra?

                              Comment


                              • Din pacate, nu am inca drum direct la Cluj. In weendul acesta ajung in zona Brasov, iar urmatorul o sa fiu prin zona Sebes (Geoagiu Bai). Daca sunt doritori in drum, sa-mi lasati PM cu numarul de telefon si orasul.
                                Oferta Chiptuning (remapare) Dacia Logan, Solenza, SuperNova si Duster
                                Dacia Logan - 1.4 ,1.6 ,1.6 16v - 150 lei, Diesel 350 lei - Contact: 0751.194.100
                                www.chiptuninglogan.ro | www.obdtuning.ro | www.anularedpf.ro

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google