liniute curse raliuri etc LOGAN

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Este foarte bine.

    Comment


    • Stoicane...2 chestii am cu tine.

      Twingo asteapta Tico la start...sa vedem cat de tare trage.

      Si vreau sa vad sub 13 cu Clio...asa ai promis

      Comment


      • Originally posted by Octavian View Post
        Mai usor da, ca nu mai ai motorina, ia mai baga-i vreo 3 litri ca ramai in drum.

        Am 1140 range acum, stai linistit

        Originally posted by dr_p View Post
        Cum e bășica mea de 1.2 pe GPL? Mi se pare lesinat rau startul...

        https://www.youtube.com/watch?v=WpmU14pvLAE

        Dai drumul prea tare la ambreiaj, deaia pleci prost, patineaza l mai mult sa nu mai scada turele
        Last edited by hasserro; 15 April 2015, 02:34. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • Nu-l patina ca n-ai nevoie... La masini cu putere cat un feon se face dump, nu slip.
          Adica ii pastrezi turatia pe la 4300, 4500 si dai drumul direct.
          La masini mult mai puternice faci slip, ca sa poti pune puterea pe sol. Dar faci terci ambreiajul.
          Asa, rupi un tampon, in cel mai rau caz.
          Eu la masina mea fac dump, dar de pe la 3000 rpm. Apoi dozez din pedala, altfel doar limitare vad.

          Comment


          • Pai stii care e faza? Ca daca ii dai drumul tare, eu am vazut la logan asta, intra asrul si ti taie tot elanul, daca il tii patinat incat sa stea turatia la 4500 pleci mult mai bine. Am incercat de multe ori si, cel putin in ceea ce priveste loganul(1.2 cazul meu), este mai rapid sa-l patinezi

            Comment


            • dr mke baga gazu in podea si patineaza ambreiajul. Si pana si a mea prinde suta cum zice uzina.
              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

              Comment


              • Originally posted by alessandro View Post
                Stoicane...2 chestii am cu tine.



                Twingo asteapta Tico la start...sa vedem cat de tare trage.



                Si vreau sa vad sub 13 cu Clio...asa ai promis

                Prima
                Daca ajung sa schimb si eu motorul la tico cu cea mai mare placere
                Doi
                Astept momentul potrivit pentru cele sub 13 sec
                Daca nu dau shaorma asa cum am promis


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                sigpic

                Comment


                • Originally posted by dr_p View Post
                  Cum e bășica mea de 1.2 pe GPL? Mi se pare lesinat rau startul...

                  videoclip, distribuire, telefon cu cameră, videotelefon, gratuit, încarcă
                  Nu e lesinat, e ca un 1.2 cu gpl, vad acolo vreo 14 sec...

                  Comment


                  • liniute curse raliuri etc LOGAN

                    Ma chinui sa incar un videoclip si nu mai ma lasaImageUploadedByTapatalk1429163201.914903.jpg
                    sigpic

                    Comment


                    • Pune pe youtube, apoi aici.

                      Comment


                      • Logan 1.2 vs hyundai accent 1.3 86 de cai chel 0-3, cu start de pe loc, diferenta pana la 110 de 20-30 de cm de fiecare data.

                        Comment


                        • 110 nu e capt de tr III nici la 1.2, zi mai departe ce a fost pana la ~140/h
                          Ma gandesc ca v-ati dus mai tare de 110/h.

                          Adica fii cinstit (vorba lu Base) si eu am tras cu 1.6 mpi, 1.5 dci 85 cp, 1.6 6V si tot timpul am spus ce era pe final.

                          Comment


                          • 115 e capat de 3, nu ne am dat mai tare de atat, oricum, el ma ajungea si trecea de mine cu f putin pana la capat de 2 la el, adica aprox 90 km/h, apoi nici nu se distanta, nici nu ma apropiam. Am mai incercat o data din mers de la 60, amandoi cu a 2-a, la 75 eu am dat 3 si ma duceam mai tare decat el, sunt foarte apropiate ca performanta, desi pe reprize s ar putea sa il fac fiindca am cutia mai scurta.

                            M am uitat pe autodata acum, are 995 de kg, 86 de cai la 5500 rpm si vreo 114 nm cuplu parca
                            Deci 11 cai mai mult la aceiasi turatie, 30 de kg in plus si vreo 7 nm mai mult.
                            Last edited by hasserro; 2 June 2015, 01:45. Reason: Automerged Doublepost

                            Comment


                            • Twingo 1.6 16v vs Logan motor 2.0 172 cai 2-0 3 masini

                              Twingo vs Logan 1.6 16v 1-0 multe masini

                              Comment


                              • Cum era de asteptat ... m-a rupt ... RAU )) .

                                Am plecat si am schimbat foarte bine iar inca de la plecare aveam avans o masina si jumatate, ca pe la 150 km/h el sa fie in fata mea cu vreo 4 masini cam asa.

                                Eu eram singur in masina iar el il avea si pe Lau_911 in dreapta.

                                Bravo si la mai mult !!! Mi-as face si eu o "parnaie" de-asta cand o sa am finante disponibile ca prea te distrezi.
                                4 pistons + GPL + tuningu' casei = km multi & 1.5 dCi 85 BoiP

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google