Feriti-va De Astra

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Pai cand ceri mai putini ii primesti mai repede ar fi regula. Dar daca tu iei comision si de la propietarul masinii si de la serviceul partener, trebuie sa plateasca cineva. Si aici vad ca a fost astra, unde al eu casco...
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • #47
      Pai dumneata ai citit cu atentie tot ce am scris inainte sa arunci postarea in spatiul public ? Faci cu cineva concurs vsv de numarul de postari ?

      Am scris clar ca oferta Astra a fost de cinci sute si ceva de lei , suma pe care si tu ar trebui sa recunosti ca este prea mica . Am mai spus ca am incercat prin negociere sa obtin 900 de lei .
      Nu s-a dorit asa ca a fost nevoie sa schimbam foaia . S-a facut deviz Audatex (costa peste 60 de lei accesarea) cu 10 % mai mic decat la reprezentanta BMW si s-a facturat lucrarea.
      Am mai spus si ca service-ul mi-a platit comisionul pentru ca am dus clientul si PENTRU CA AM PLATIT EU FACTURA IN LOCUL CLIENTULUI PE LOC.
      Clientul a platit doar procura notariala ca sa ma pot ocupa de dosar si de recuperarea banilor mei ! 75 de lei cat a costat aceasta nu cred ca e un pret mare pentru a scapa de bataia de cap la care era predispus.
      In acelasi timp si riscul meu de a nu primi despagubirea usor are si el un pret .

      Asa ca te rog sa nu incerci sa ma judeci !

      Comment


      • #48
        Serviceul nu te-a platit din profitul lui, a primit banii aia de la astra in plus fata de cat ar fi cerut clientului ca sa-i repare masina.
        Ai facut ce trebuia ca sa umfli devizul suficient ca sa aiba si service-ul profit si matale la fel. Masina se putea repara si pe mai putini bani daca clientul facea el insusi plangere la ASF dupa ce platea factura la service.
        Dar pentru ca sunt si serviceuri ca partenerul tau in piata, creste pretul asigurarilor. Nu aveam fix nimic impotriva daca te platea clientul din buzunarul lui pentru timpul si efortul tau si Astra platea fix cat merita reparatia (ceea ce nu a fost cazul).
        Dar serviceurile fac asta si dupa aia fix ei se plang ca primesc banii greu. Pai cere cat merita si poate ii primesti mai repede.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • #49
          Am inteles, tu esti avocatul asiguratorilor !
          Si eu am fost , dar lucrand in sistem m-am saturat de cata incompetenta, abuzuri si prosteala am vazut . Asiguratorii pierd pe mana lor .
          Ti-am mai spus, daca tie ti se vehiculeaza niste tarife de servisare FARA TVA , facute de angajati FARA CARTE DE MUNCA , cu materiale cumparate de pe piata neagra nu inseamna ca astea sunt tarifele reale. Nu stiu daca esti tu in masura sa stabilesti CAT MERITA o reparatie ! Tu si audatexul il contrazici, asta probabil ca te crezi mult mai destept decat cei care l-au implementat si il folosesc.

          Si service-ul nu a umflat devizul pentru a ma plati ci a impartit profitul cu mine . Devizul a fost facut in Audatex. Avand in vedere ca nu au fost inlocuite piese nu poti spune ca a fost "umflat" .

          Daca mai continui sa polemizezi aiurea pe subiectul asta cu mine sa stii ca nu iti voi mai raspunde. Sa nu crezi ca daca vei avea ultimul cuvant inseamna ca iti dau dreptate ci ca pur si simplu am ajuns la concluzia ca nu am cui explica !

          Comment


          • #50
            In acelasi timp si riscul meu de a nu primi despagubirea usor are si el un pret
            Asta in termeni legali se numeste "camata" daca nu ma insel.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google