Portiera Si Aripa Spate Dreapta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Portiera Si Aripa Spate Dreapta

    salut acum vreo luna de zile am botit un logan pe partea dreapta (portiera si aripa dreapta spate ) va rog spuneti-mi si mie cat ar costa o portiera si o aripa spate in magazin si la dezmembrari , sau macar un pret aproximativ va multumesc

    defapt m-ar interesa cam cat ar costa cu totul cu manopera cam la ce pret s-ar ridica va multumesc
    Last edited by EduardMaster; 3 September 2012, 21:15. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Cu aripa spate treaba e nasola ca daca vrei noua trebuie taiata si sudata alta,nu e demontabila ca pe fata,mai bine incerci sa o faci cu chit daca nu e prea tare,portiera se rezolva cumperi una de la dezmembrari si o vopsesti daca nu e pe culoare.Noua nu iti recomand e foarte scumpa.

    Comment


    • #3
      Ma intereseaza si pe mine pretul la o aripa dreapta spate pentru logan din 2005 din dezmembrari
      fara linkuri externe in semnatura

      Comment


      • #4
        250-300 de lei. Vezi sa nu fie ruginita unde se prinde bara spate, la usita rezervorului...
        Last edited by mr.K; 20 November 2013, 11:22.

        Comment


        • #5
          Mi s-a ruginit partea de deasupra rotii la Loganul meu 1.4 benzina din 2005. AS putea sa curat rugina, sa-i dau cu chit apoi s-o vopsesc cu un spray. Cred, insa,ca orice-as face nu ar iesi o treaba acceptabila, ar fi o carpeala poate chiar inacceptabila.
          V-as intreba: cam cat ar costa sa mi-o repare la un atelier auto, sa inlocuiasca partea de deasupra rotii pana la nervura (7-8-cm) apoi s-o vopseasca de asa maniera sa nu se cunoasca c-ar fi fost reparata. Am sa merg la un atelier de tinichigerie auto, dar as vrea sa stiu cam cum sa ma orentez (cu pretul). Va multumesc pentru orice sfat.

          Comment


          • #6
            In jur de 300-400 de Lei.
            MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

            Comment


            • #7
              Prostii.
              Reperul il schimbi cu totul, nu partial (aripa spate) . Costu aripa si manopera (inclusiv vopsit) 10-12 mil minim.
              Cu vreo 200 lei iti eventual spritz chitul, vopsaua, lacu...

              Comment


              • #8
                am vazut semiaripa de spate pt logan. pe original dacia vine si e pana la buson si exact pe dungade langa. jos lamga portiera se duce 5-6 cm , nu e pana la prag.
                o/____\o
                (i)
                .........

                Comment


                • #9
                  300-400 doar pentru aripa fata, asta am vrut sa zic, pret ce include o revopsire + lac.
                  MULTA LUME, PUTINI OAMENI...

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google