Sfat Schimbare Parbriz.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    @mike26ro : ce vrei sa spui ca la toate exista valurirea? eu la cel de origine nu imi amintesc sa fi avut, dar la cel schimbat la pilkington am asa ceva, si se vede (nu f. tare, dar exista). la cel vechi nu am observat (era in afara campului vizual obisnuit) sau valurirea exista la toate schimbate ?
    p.s. - vad ca a trecut timp de la replica, dar eu acum am citit topicul...

    Comment


    • #62
      Cele no name se mai intampla sa fie valurite daca te uiti dintr-un anumi unghi observi valuirea dar la cele originale nu, eu am schimbat parbrizu dar am pus tot de origine si nu am probleme!

      Comment


      • #63
        Dupa un drum la asigurator si dupa ce m-au lasat nervii ,am reusit sa schimb parbrizul.Am bagat ceva injuraturi in casco,(trebuia sa las masina mai multe zile in service )si am preferat sa-l schimb pe loc la Gima-Rom la pretul de 269,02 ron cu mantajul inclus.Referitor ce spune Vic24 exista o mica valuire dar este pe lateralul sticlei. (in zona acoperita cu negru dar intrur-un singur colt,pilkington cu parasolar)
        AC/DC- RIDE ON

        Comment


        • #64
          a schimbat careva parbrizul aici http://www.parbrize.ro/?
          am ITP si vreau sa schimb parbrizul este crapat rau..chiar la sofer..pret destul de ok 174 lei pt logan..acum ma intereseaza sa nu fie cu efect de lupa ...pe unde mai gasesc centre de parbrize in sector 5 ca si pret sa fie decent!!??

          Stiu ca exista riscul ca noul parbriz sa fie mult mai prost calitativ ca cel montat acum de fabrica dacia!

          Comment


          • #65
            Salutare tuturor! Vreau sa schimb parbrizul la logan pentru ca cel de origine s-a crapat pe lungimea ambelor stergatoare deasupra lor. Ma intereseaza un parbriz cu parasolar si nu stiu unde pot gasi unul bun in Bucuresti. M-am interesat la Pilkington Bucuresti pe langa soseaua Viilor si au numai parbrize turcesti de origine fara parasolar.

            Comment


            • #66
              ala nu este singurul magazin de parbrize din bucuresti,trebuie sa cauti pe net ca sunt destule si nu te costa decat telefonu dat la firma respectiva
              „Nu ne tragem din maimuță, dar ne îndreptăm cu pași repezi spre asta.” — Arsenie Boca

              Comment


              • #67
                eu am pus la pilkington in brasov in decembrie , cu parasolar , nu e foarte intensa culoarea parasolarului dar e mai mult ca nimic . Cred ca daca insisti cu o comanda ferma iti aduce in 2-3 zile .
                Pain brings out the truth in us all...
                ...how much truth can you stand?

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google