Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • e lege de la asf conform careia nu se mai pot acorda bonusuri in functie de broker, se da tarif unic, cel impus de asigurator
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • asta era...
      multam!
      mi-a iesit 394 lei pe 12 luni, b7,
      Keep walking...

      Comment


      • eu am 614 pe an cu b9
        am coborat de la 1350 pe an cu ultimele reglementari asf date catre asiguratori ...
        ceva mai omeneste
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • Originally posted by jonnie007 View Post
          asta era...
          multam!
          mi-a iesit 394 lei pe 12 luni, b7,
          Masina e pe ăl bătrân, presupun.

          Comment


          • Asigurare RCA

            Nu, e pe mine.

            Sent from mobile
            Last edited by jonnie007; 21 May 2015, 17:25.
            Keep walking...

            Comment


            • ai vreo 50 de ani ?! la mine la b8 era 399 de lei/an cea mai ieftina.

              Comment


              • 554 mi-a iesit cu B0...iar casa b7 inseamna 29% reducere. ce-i drept diferenta pana 393 mi-o achita prin "returnare" in cont bancar...am mai procedat asa...asta ar fi a 4-a oara deja.
                Keep walking...

                Comment


                • Recomandare RCA

                  Stimati colegi, posesori de Logan si de experienta implicita,

                  Solicit de data asta un sfat pertinent legat de asigurarea RCA, care imi expira maine (devin pieTont daca nu o prelungesc, deci...)
                  Pentru un Logan 2005 , 1.6 MPI, fara evenimente in ultimul an (care apropo, a costat 289 LEi la City Insurance pe 1 an, asigurarea) - acum se prezinta in felul urmator (poza atasata)

                  Din cate am citit pe fugite - Astra / EuroINS - sa ma feresc de ele precum diavolul de tamaie!

                  Alte sugestii din lista prezentata?
                  Imi cer scuze ca este via eMag - nu e nicio reclama, dar pur si simplu e o lista cu aproape toate firmele disponibile.

                  Cu multumiri pentru informatii & recomandare
                  Attached Files

                  Comment


                  • City sau Asirom, oricum am citit ca si City e cu un picior in groapa din cauza rca facut pt soferii "italieni" si au avut daune mari de platit.

                    Comment


                    • Pai și dacă sunt cu un picior în groapa, de ce as face la ei? Ideea e sa am o asigurare bună, din bun simt pt eventualul lovit / păgubit.

                      Comment


                      • Asirom atunci. Dar se evde ca masina nu e pe numele tau.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Corect. Asta e doar un aspect pozitiv al situației. Avantaj în cazul de fata.

                          Comment


                          • B12
                            asigurare 12 luni 196 lei,oare o fi bine?
                            Numai bine.
                            Un Logan----YNG-----
                            Numai bine.

                            Comment


                            • Dupa ce ma bucurasem zilele trecute la simulare de RCA pe 1 an ca scazuse la aproximativ 700 lei (de la ~1000 cat am platit anul trecut) observ ca astazi cand am facut din nou o simulare cele mai ieftne sunt 992 respectiv 996 lei pe 1 an.

                              29 ani, clasa B6, Bucuresti
                              RCAul imi expira dupa ce o sa fac 30 ani insa parca deja schimbasera astia legile si nu mai conteaza asa de tare ca ai sub 30 sau 30+

                              196 lei/an mi se pare "uau"(ca de altfel cam tot ce este <350-400 lei/an), nici in 2007 cand mi-am cumparat loganul nu am platit atat de putin
                              Last edited by god; 26 May 2015, 17:08.
                              ex-Logan Ambition 1.5 dci Iunie 2006/RIP Dec 2011
                              Dacia Duster Laureate 1.5 dci 110cp 4X4, ESP + whatever packs

                              Comment


                              • Originally posted by Augustin-Yng View Post
                                B12
                                asigurare 12 luni 196 lei,oare o fi bine?
                                Numai bine.
                                #Showoff

                                Sincer vorbind, felicitari. B12 inseamna niciun incident (din vina ta, sper sa nu gresesc)
                                Last edited by AlexCuLogan; 26 May 2015, 17:26.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google