Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am gasit la 150 bucata 185 60 R15, ma voi duce sa le vad si sa le montez, sper sa nu aibe pori, ca altfel se vede imediat daca sunt ciupite, rupte sau cu insertia sarita
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • Cativa metri in plus la franare, pot sa faca diferenta intre a evita sau a zdrobi masina. Deci...?
      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

      Comment


      • Ideea e ca nu totul tine de cauciucuri, dar sunt intradevar situatii unde chiar conteaza guma. Spre exemplu, gumele mele din 2010 s-au rigidizat la nivelul in care blochez foarte repede roata dimineata pe asfaltul umed cand uda tampitii astia la prima ora sa nu se ridice praful, de parca se si circula ca sa se ridice praful ...
        Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

        Comment


        • O anvelopa buna te scoate din cacao intr-o situatie de urgenta...


          Sent from mobile
          Keep walking...

          Comment


          • Originally posted by mr.K View Post

            De ce nu cumperi resapate, doar si alea sunt anvelope, pana la urma, nu? Ieftin si bun, ajuta la deplasarea masinii.
            Deci cine nu ia cele mai scumpe gume e un criminal nenorocit, cum banuiam si eu!
            Sa nu va loveasca cineva din spate cand opriti asa brusc cu gumele alea smechere.
            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

            Comment


            • Deci cine nu ia cele mai scumpe gume e un criminal nenorocit, cum banuiam si eu!
              Nu ti-a zis nimeni sa cumperi cele mai scumpe anvelopa, ci unele cu performante decente.

              Comment


              • apropo, dunlop sp 01 au clasa c la franare pe ud
                multe anvelope mid level au B la franare pe ud
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • Si Debica Passio 2 au C pe franare, poti pune egalitate intre Dunlop Sp01 si Passio 2?

                  multe anvelope mid level au B la franare pe ud
                  Nu prea multe, pe 15".

                  Midlevel cu B cunt BFG-urile, Kumho si Kleber.
                  In rest, snt premium: Pireli, Conti Eco, Bridgestone...
                  Last edited by mr.K; 22 May 2015, 12:31. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • Hankook are cineva , au deschis o fabrica in Europa , parca in Polonia si au început sa fie pe locurile 3-4 in teste. Vroiam sa imi cumpăr un set dar pana la urma am găsit falken cu dot 15. PS hankook au frânarea b pe ud.


                    Sent using Tapatalk

                    Comment


                    • Am o vaga impresie ca loganul meu cu abs si anevlope clasa C se opreste mai bine ca unul fara ABS si pneuri clasa A....
                      Nea K, daca nici clasa C nu sunt performante decente (adica locul 3 din 6 posibile, ca merge pana la F) atunci ce e?
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • Sunt decente, da-i bice si cumpara-le.

                        Comment


                        • decente sunt A si B.

                          Comment


                          • Originally posted by einstein1984 View Post
                            Am o vaga impresie ca loganul meu cu abs si anevlope clasa C se opreste mai bine ca unul fara ABS si pneuri clasa A....
                            Cand vrei facem o proba. Da sa nu ma iei dupa ca am frane de VAN si cauciucuri 195/60 R15.
                            Criminalule.

                            Originally posted by 827sam View Post
                            apropo, dunlop sp 01 au clasa c la franare pe ud
                            multe anvelope mid level au B la franare pe ud
                            Dunlop SP 01 sunt praf pe ploaie. Ma doare in 16 ca franeaza excelent pe uscat daca pe ploaie incepe sa acvaplaneze masina (nu vorbim de franare, ci de schimbarea benzii pe autostrada).

                            Comment


                            • Pentru ca ... anvelope.
                              Cum opincile mele erau pe gata, am gasit la 150 bucata si-am zis sa nu ratez ocazia ...
                              Bune, nebune, oi vedea... am luat 4 bucati
                              Attached Files
                              Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                              Comment


                              • Daca au si DOT-ul recent, au fost chiar chilipir la banii aia.
                                Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google