Interfata OBD Defecta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    In primul rand DDT2000 nu ti-l vede internet explorerul mai nou de maxim 8
    In al 2-lea rand daca ai windows 7 trebuie sa iti instalezi virtual machine care o gasesti explicata aici,daca ai windows 8.1 Pro(cum am eu) ,sau din control panel activezi functia "hyper-v",care este cam acelasi lucru cu virtual machine,sau VMware,sau trebuie sa cauti pe torrente VMware cu tot ce-ti trebuie,instalezi windows xp(luat tot de pe torrente cu serial) in virtual machine,hyper-v sau VMware,pentru a putea lucra cu DDT-ul offline in Internet explorer maxim 8
    3 trebuie sa cauti pe tot netul un DDT2000 in format .rar care se dezarhiveaza
    4 pentru altele cautati pe youtube cum se dezarhiveaza si ce trebuie sa muti si unde
    Eu v-am explicat in termenii mei,eu am avut DDT2000 si l-am dezinstalat de nervi,o data imi vedea masina de 2000 ori nu,asa ca i-am dat eject...
    sigpic
    Poate pentru lume ești o singură personă,dar
    pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

    Comment


    • #17
      DDT ul ala tre sa l gasesc.

      Comment


      • #18
        Dacă vă place să piedeți timpul...
        ddt2000 rulează bine mersi pe win7 x86, condiția e să ai ie10(developer mode!).
        Mașinuta virtuală e overkill pentru utilizatorul obișnuit.
        În cazul colegului goguspan nu ddt +baza e problema ci interfața propriu-zisă, e o clonă după altă clonă și anumite semnale au fost "sărite"(detalii pe forumuri rusești) astfel încât nu se conectează nici pe mașini VAG pentru care a fost construită.

        Cine nu are ce face cu timpul își poate construi o interfață serial-OBD(necesită port serial nativ pe PC/Laptop nu adaptor usb la serial, dar vede tot pe K și L uch, injecție, airbag, ABS) copiată după derelek, după schema postată de ironick pe forumul mărcii, ultima versiune fiind 1.02
        Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

        Comment


        • #19
          T0rquemada, atunci cu dci ul dc se leagă ? Daca vede uch ul , înseamnă ca interfață comunica, nu?

          Comment

          Working...
          X
          Anulare DPF
          Politica de Securitate Google