Vopsea Sarita Pe Usa De La Pietricele

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vopsea Sarita Pe Usa De La Pietricele

    Salut tuturor,
    Am cateva locuri, pe usi si aripi, unde a sarit vopseaua de la pietricele si se vad urme cum ca ar incepe rugina sa lucreze. Nu vreau sa ajung in situatia sa vopsesc sau sa schimb elementii cu totul asa ca intrebarile mele sunt:

    1. Cum pot remedia "home made" si ce trebuie ca materiale ( kit de retus, grund, spray cu vopsea, ce tip de smirghel...etc... )
    2. Cum se procedeaza ( smirghel, grund, vopsea...etc... )
    3. Daca a mai facut cineva acasa asa ceva, ce probleme a intampinat si cum a iesit.

    Nu ma intereseaza perfectiunea, inteleg foarte bine ca o reparatie locala facuta acasa nu se compara cu vopsirea intregului element la service.

    Multumesc anticipat tuturor

    Cea mai mare lovitura are diametrul unui muc de tigara.
    Last edited by DJD; 2 June 2015, 14:32. Reason: Automerged Doublepost

  • #2
    Am remediat ciupiturile cam asa : o scobitoare sau o pensula machiaj dame sau burete fard , solutie Kelfos cumparata de pe dacia shop http://www.daciashop.ro/Kelfos-mangi...&category_id=0 si creion vopsea corectoare din supermaket la nuanta sau spray . Solutia respectiva nu necesita alte tratamente da a dat rugina , se aplica , se lasa sa se usuce , se aplica vopsea . Mi s-a parut cea mai rapida metoda si am 2 ani de la prima corectie . Solutie kelfos este si la cantitate mai mica dar acum nu o vad pe stoc .

    Comment


    • #3
      Multumesc frumos @Neohori. Nu au pe stoc varianta de 250 ml. Poate gasesc in alta parte. Dar ce fac cu denivelarile...chit?

      Comment


      • #4
        Daca denivelarile nu sunt mari acoperi efectiv cu Kelfos dat in mai multe straturi , cu rabdare , avind in vedere ca trebuie asteptat intre uscari va iesi excelent . Eu am reusit in 3 straturi sa aduc la nivel , poate nu a iesit profesionist dar daca eu nu vad de la 2 metrii , care stiu unde e , altcineva nici atit .

        Comment

        Working...
        X
        Anulare DPF
        Politica de Securitate Google