Spray Pentru Vopsirea Stopurilor

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • aaaaaaaaaa, se refera (cred) la lampa stop din interiorul masinii, cea de la luneta, dar totusi...nu prea are sens

    Comment


    • Ce panicati sunt unii pe aici , una este sa ai stopurile NEGRE NEGRE cum are loganul de mai sus , si alta este un stop smoked cum am eu pe mustang .

      Alea negre negre chiar nu prea sar in ochi ziua cand bate soarele puternic in ele si pune frana . Dar se vad , de ce sa mint . Nu mai sunt ele la fel de vizibile dar se vad .

      De asa smoked nu mai are rost sa zic ... nu stiu cum as reactiona daca prin absurd ar intra unu in mine si culmea sa fie vreun "tiunar" la volan sa-mi zica ca de aia a intrat in maine ca nu a vazut stopurile ... ca erau smoked .

      sigpic

      Comment


      • mie mi se pare cea mai convenabila ideea lui andr33y4kry,dar pot sa matuiesc stopurile cu smirghel de granulatie 2000 cu apa ,iar apoi sa aplic spray pt stopuri ? plz rasp urgent

        Comment


        • nu matui stopurile spalele bine cu diluant universal si dupa aia le vopsesti cu sprei special de stopuri,daca dupa un timp vrei sa renunti le speli cu diluant universal si sunt ca noi,daca le matuiesti si dupa un timp vrei sa renunti trebuie sa le schimbi,bafta,eu le am de 4 ani si nu am treaba cu ele.

          Comment


          • mersi mult!

            Comment


            • nu mătuiți lămpile înainte de vopsire, dacă vreți să le face-ți înapoi stock o să frecați cu poliș pt suprafețe plastice de o să transpirați )

              Comment


              • !!!!!!

                Originally posted by terran75 View Post
                nu mătuiți lămpile înainte de vopsire, dacă vreți să le face-ți înapoi stock o să frecați cu poliș pt suprafețe plastice de o să transpirați )
                daca nu matuiesti stopurile si le dai lac,la prima spalare iti iei adio de la ele ca se exfoliaza lacul de pe ele,si daca te gandesti sa faci schimbarea aceasta cu stopurile o faci definitiv ca nu mai poti sa aduci tu stopurile alea la stock niciodata!
                Logan Forum consiliaza nu si repara!
                [/SIGPIC]

                Comment


                • Andr33y4Kry va invata de bine ... daca vreti sa ascultati, ascultati, daca nu ... sanatate !!! eu daca as vrea stopuri fumurii , mi-asi cumpara si inca un set stock pentru ITP

                  Comment


                  • le.am facut si io bleack o sa revin cu poze

                    Comment


                    • Bleack adica negre bre?!?

                      Comment


                      • Salut baieti!Stie cineva unde pot gasi un spray de triple in Craiova?Bineinteles la un pret decent nu 30-40ron ca nu se merita...parerea mea!

                        Comment


                        • salut as fi vopsit si eu farurile cu lac negru lucios
                          ce parere aveti ?

                          salut as fi vopsit si eu farurile cu lac negru lucios
                          ce parere aveti ?
                          Last edited by BogdanFanLoga; 27 May 2015, 13:06. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • Mergi de arunca-ti masina la casat, cu tot cu talon si permis daca ai asemenea idei.

                            PS: Considera ca am fost indulgent si politicos acum
                            _
                            B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                            sigpic

                            Comment


                            • Mai bine pui o folie . Daca vrei sa le vopsesti iti recomand vopseaua neagra mata ....

                              Comment


                              • eu am ales folia decat 20 pretul de spray mai bine am dat 25 pe 100x50 cm folie neagra stransparenta si este mult mai ok ...aplicata cu caldura sta si in soare sta si la spalat sub presiune nu se matuieste ....dupa parerea mea eu as recomanda folia dar na ...FIECARE CUM DORESTE ...
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google