SHORT-SHIFTER / QUICK-SHIFTER By Brabus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Short Shift 121.JPGSalut am si eu o intrebare care sunt dimensiunile dispun de teava 16 mm si as dori asa stiu si eu dimensiunile la care sa o tai (mm) am atasat si o poza.Poza este de la primul post si anume de la alessandro
    Last edited by adytza_dragon; 15 October 2012, 10:07.
    Niciodata sa nu te certi cu un idiot deoarece te aduce la nivelul lui si te bate cu experienta!!!!

    Comment


    • #47
      la 1.2 16V se poate face? si cat ar costa si durata daca se poate? mersi

      Comment


      • #48
        gasiti aici http://www.loganclub.ro/forum/vand_b...6.html?t=40526

        Comment


        • #49
          Si eu as fi curios la ce lungime ar trebui taiata teava pentru short shifter, daca stie cineva; si nu din comoditate ci din lipsa de timp, vreau sa le am pregatite pe cand desfac sa le si sudez rapid.

          Comment


          • #50
            2,5 cm are lungime acea teava ... Eu deja mi-am facut la a mea si chiar se simte diferenta !
            Thx Brabus
            Am sa fac mai multe bucse "custom" si pentru cei ce nu gasesc teava de fi 16 ... cum a fost in cazul meu, am cautat de mi-a venit rau )
            Parca si el facea bucse custom si le vindea, dar nu am dat de el ) , grabit de fel, mi-am facut singur.
            30 de lei - o bucsa custom
            0768564690

            Comment


            • #51
              Am rezolvat mersi. Stiam ca am postat dimensiunile, desi se pare ca nu.

              Comment


              • #52
                Scriu si eu aici, poate imi da cineva cateva sfaturi.

                Am cumparat si eu un set de la colegul Matheo ( short-shifter si bucsa pt eliminat jocul de la levierul schimbatorului) dar dupa montare am un joc foarte mare stanga-dreapta, asa ceva am vazut doar la taxiuri cu km foarte multi. ( am 100k, masina din 2005)

                Cu tija pe pozitia "standard" (din fabrica) am un joc cam de 1,5-2 cm stanga-dreapta pe pozitia liber si ceva mai mult in viteze. M-am uitat mai atent pe sub masina si n-am vazut sa am joc la imbinarea dintre levierul schimbatorului si tija care merge spre cutia de viteze.
                M-am uitat si la busca de la cutia de viteze dar nu mi s-a parut a fi nimic in neregula.
                Posibil sa am totusi de acolo jocul urias la levier cu short-shifterul?
                Dacia Logan 85 cubic inches 2k5
                "Whenever you find yourself on the side of the majority, it is time to pause and reflect"

                Comment


                • #53
                  Iti dau numărul meu de telefon sa iti dau câteva ponturi !
                  sigpic
                  "BRABUS" STYLE

                  Comment


                  • #54
                    Matheo, esti pe aici cumva? Ai pm, doresc un set de bucse.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google