Benzina Cea Mai Buna

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Benzina Cea Mai Buna

    Voi de la ce statii alimentati si care credeti ca e cea mai buna benzina?

  • #2
    aia venezueleana. cea mai ieftina e cea mai buna.
    ps: cea mai buna benzina din tara noastra mi se pare gpl ul ...
    o/____\o
    (i)
    .........

    Comment


    • #3
      eu bag numai de la mol de obicei, ca mi-e cel mai la indemana si am si card de fidelitate. nu am observat nici o diferenta intre tempo mol de 95 si mol evo, poate doar de consum (mol evo parca o papa mai repede, in rest nimic, am mai pus din asta in ultima vreme pt aditivii aia minune care cica daca o folosesti un timp mai indelungat iti dizolva tot ce e prin rezervor, toate mizeriile si face sistemul de injectie ca nou, deci asta e singurul motiv pt care o pun,acum ca e si adevarat sau e doar marketing nu am de unde sa stiu )

      Comment


      • #4
        Rompetrol efix 95. Am incercat petrom, omv si mol. Toate sunt sub rompetrol. Omv 100 si petrom 99 mi s-au parut mai bune decat mol evo 98. Rompetrol 98 nu am mai incercat din cauza pretului cam mare.

        Comment


        • #5
          Cand a fost promotia de la lukoil am tot bagat ecto plus 95 si chiar m-a impresionat. De acum inainte voi baga numai d-asta.

          Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

          Comment


          • #6
            Cel mai important este ca patronul statiei sa curete periodic rezervoarele, cel care face distributia si el sa curete periodic cisternele, suntem romani, benzina este aceeasi peste tot, 80-90% made rom, aditivii difera, depinde de corectitudine, nu verifica nimeni reteta.....asa ca eu alimentez prin rotatie in functie de zvonuri.

            Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
            „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

            Comment


            • #7
              Benzina in Romania este produsa de Petrom la Brazi, de Lukoil la Ploiesti si de Rompetrol la Petromidia. E absurd sa crezi ca benzina de la Lukoil este aceeasi cu cea de la Omv/Rompetrol. Mol, GazProm cumpara benzina de la Petrom si o aditiveaza suplimentar, dar e la fel de proasta ca si cea de la Petrom, apoi mai sunt niste rusi care au preturi mai mici decat lukoil, probabil o cumpara de la ei, Socar este posibil sa o aduca din Azerbajdian (asa au zis initial) si mai sunt statiile TSV si Carrefour militari care cumpara de la Rompetrol si statiile particulare care au mai ramas, dar nu stiu sursa de provenienta a benzinei.

              Comment


              • #8
                Cel putin in Neamt, de pe surse, statiile sunt in franciza, Lukoil, Socar sunt pe firma, conduse tot de romani, fiecare face curat in curte dupa cheful de munca specific noua. Distributia carburantilor nu stiu cine o face. Prin analogie cu supermarketurile si aici sunt 2-3 distribuitori "seriosi" cu masini personalizate.

                Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
                „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

                Comment


                • #9
                  Din experienta de pana acum:

                  Rompetrol 95 - benzina buna, nu am avut surprize, pare relantiul mai stabil cu ea
                  Petrom 95 - proasta, consum mai mare decat cu Rompetrol 95
                  Petrom 99+ - benzina buna dar scumpa, trage vizibil mai bine masina
                  Lukoil 95 - ok, pret bun
                  Logan GPL 1.4

                  Comment


                  • #10
                    Se continua aici.
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google