Anvelope (iarna/vara) si tot ce tine de ele

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dupa 5.000 km cu Falken Sincera pot spune ca am descoperit o guma foarte buna.
    Cu uzura nu-s lamurit, e prea devreme, dar orice guma cu aderenta buna nu tine cat un Kormoran.
    Pe viitor: de cumparat!

    Comment


    • stai asa ca e primul an.
      pot sa recomand fulda ecocontrol HP. al doilea an si cam 20.000 km si inca se mentin bine. nu prea imi par mie asa ECO dar la aderenta inca sunt peste conti eco

      Comment


      • @mr.K: Acestea sunt anvelopele?

        Comment


        • @Ampt: alea sunt.
          Se gasesc si la preturi de ~200 lei/bucata.

          Comment


          • @mr.K: Este bine de ştiut, mulţumesc frumos pentru răspuns!

            Comment


            • Cu placere.

              Ozenele, tehnic, sunt deja in al 2-lea an anvelopele, ca-s DOT 2014.

              Comment


              • Salut. Ce stiti despre anvelopele RIKEN Maystorm2?

                Comment


                • Ca-s ieftine, numai reesapatele sunt mai ieftine.
                  Deci, mai bune decat reesapatele.
                  Ieftin si bun nu exista decat in spoturile publicitare.

                  Comment


                  • Am inteles, atunci ceva recomandari aveti? buget maxim 250lei /bucata 205/55/16 dar noi,nu sh sau resapate . Masina de familie cu 115cp si condus temperat fara excese de nici un fel. Anvelopele actuale au dot2004/de cand e masina, nu sunt uzate dar au inceput sa se crape pe margini.

                    Comment


                    • Oferta.



                      Posibil sa aiba DOT de 2-3 ani, dar la banii astia, calul de dar nu se cauta la dinti. Oricum, fata de 2004...

                      Comment


                      • Am mers cu Michelin Primacy, ploaie torentaiala pe A1, santuri pline cu apa, la 140 nu aveam stress. Impecabile si la denivelari, desi erau pe 17 pe un captur.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Am mers cu Michelin Pilot Super Sport 225/45 R18 pe A1 la 150Km/h pe ploaie torentiala nu aveam nici un sters.

                          Si eu ca si colegul einstein incerc sa ajut colegii cu Logan cu roti de 15 si 16 sa aleaga ceva bun.

                          Comment


                          • COlegu, Primacy 3 se gaseste si in 195 55 R 16 care corespunde cu dimensiunea de fabrica de Aniversaire si in dimensiunea de stepway.
                            Asa ca profilul poate fi folosit si pe Loganuri cu roti de 16 omologate si de aia cu conversie aftermarket.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • Am luat BFG G-Grip si la recomandarea unui prieten si au si un pret bun iar ca diferente fata de Continental dot 2004 ar fi silentiozitatea si parca o idee mai moi pe talon,pe piatra cubica e mai infundat zgomotul si mai comfortabil. Am facut deja 274km cu ele si par ok. Repet, fara excese de zel pe viraje sau ceva de genul, nici nu e cazul e vb de un vw bora de 115cp(la nastere-2005).

                              Comment


                              • Dunlop bluresponse, comportament perfect in orice conditii, ireprosabile din (aproape) toate pct. de vedere. dupa cca. 8000km...dar totu' vine cu-n pret la pachet, si anume, au o rata de uzura fantastica, sa muara byby...
                                La rata asta de uzura, la anu', daca ajung la 20-25k km cu ele, tre' sa le arunc...sau vand.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google