Accident Usor- Costuri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Accident Usor- Costuri

    Si-a recunoscut vina, nu prea vrea sa dea asigurarea (este pe numele unui batran, ca sa nu plateasca mult).
    A ramas ca maine sa mergem la reprezentanta sa faca o evaluare.
    In caz ca suma este mare zice ca va da asigurarea pe care o are la City (nu e foarte sigur la ce firma o are)
    Bara nu este crapata, dar zic eu ca trebuie vopsita toata (are cateva clipsuri rupte)
    In interiorul portbagajului nu am gasit nimic indoit
    Cam cat ar costa reparatie la reprezentanta?
    Attached Files

  • #2
    eu zic ca inaintea unei evaluari trebuie sa dai bara jos si lampa.

    Comment


    • #3
      Asta vreau sa faca cei din reprezentanta : sa de-a bara jos si sa spuna ce este de facut

      Comment


      • #4
        asa estimativ: bara spate ~550 lei, catadioptru ~25 lei, absorbant bara ~25 lei, suport bara ~25 lei si daca mai e ceva se vede dupa demontare... daca e doar de vopsit probabil 350-400 lei/reper

        Comment


        • #5
          La asa ceva mie mi-a schimbat bara, pe asigurare (casco) pret 1200 lei.(a intrat si lampa de la numar).aveam bara crapata.

          Comment


          • #6
            Daca dau bara jos la reprezentanta, iar vinovatul se razgandeste, si imi da asigurarea, cei de la asigurare vor comenta ca am dat bara jos?
            Pot merge la firma lui de asigurare sa ma despagubeasca, daca nu am facut amiabila?

            Comment


            • #7
              fara un act legal cu participantii la accident nu te despagubeste nimeni. adica anexa 2 de la politie sau constatarea amiabila.

              Comment


              • #8
                daca o repari pe asigurare , indiferent care ar fi ea, asiguratorul face poze la masina.
                eu am fost lovit in spate si dealerul de asigurari ( eram in fata sediului lor) a facut poze la masini si le-a trimis la asigurator.Asiguratorul nici nu sa uitat la ele , a zis ca sunt valabile doar pozele facute de el.

                Comment


                • #9
                  S-a rezolvat

                  Comment


                  • #10
                    Baietii astia se chinuie sa-ti calculeze estimativ reparatia, iar tu zici "s-a rezolvat". Hai noroc!
                    If it ain't broke, don't fix it!

                    Comment


                    • #11
                      Toata treaba a costat 300 lei, la service-ul unui prieten
                      Vopsire partiala bara, catadioptru, suport bara

                      Comment

                      Working...
                      X
                      Anulare DPF
                      Politica de Securitate Google