Montare Cârlig Remorcă

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ăla e cu uC, diagnoză la becuri de semnalizare decuplare ceata și AR(marșarier) când remorca e cuplată și cu plus general, comenzile vin din instalația mașinii uC face restul.

    58B e similar contactului de pe o priză jack audio, se "rupe" circuitul la cuplarea jackului
    Last edited by t0rquemada; 7 July 2015, 13:07.
    Pentru H4B(0,9 TCe) datu' cu părerea (mai ales cand nu ai toate datele) e sport național - Do not feed the trolls.

    Comment


    • nu ma complic cu uC, totusi poate da kix si surprise.... dar montajul ala cu relee intermediare tot il fac...

      LE: nu vreau sa fiu mai catolic ca papa dar nici nu vreau s-o las asa ca au mai montat si altii(si chiar multi) si merge...
      ma enerveaza ideea de a mi se aprinde becurile cu cadenta lenta...da ce-i bariera ce permite traversarea?
      problema cea mare e ca portiunea respectiva de circuit, se incalzeste, legaturile se incalzesc deci pierderi J.
      Last edited by mariannn; 7 July 2015, 13:11.
      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

      Comment


      • da no!
        am mai lucrat nitel, nu am abandonat ideea.
        Attached Files
        Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

        Comment


        • un tutorial video dau poze unde gasesc si eu

          Comment


          • Rasfoieste paginile acestui topic si te vei lamuri.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • daca rasfoiesti un manual iti dai seama imediat... e simplu.
              prima si prima data incepi cu lateralele care vezi ca sunt marcate cu R si L, conteaza care se pune pe lonjeronul stang si cel dreapta.

              uite inceputul lucrarii, apoi restul e intuitiv!
              PS: nu da bara jos!
              Attached Files
              Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

              Comment


              • Merge si fara sa scoti inelul de cauciuc, ce sustine toba; o departezi pur si simplu.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Daca prinzi flansele pe lonjeroane, cam greu bagi suruburile din flansa in traversa aia(care nu o vedem in pozele mele), iti trebuie scule tubulare cu prelungitoare, scule de care nu am dispus in momentul desfacerii... ideea e ca nu e mare efort sa scoti un cauciuc ca sa ai loc cu scule conventionale...
                  Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                  Comment


                  • confirm ce zice nea iancu, tragi de ea si ajunge.
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Hai frate, cu o mana tragi de cheie, cu cealalta dibuiesti pe dedesupt, fara vedere, sa asezi cheia pe hexagon, toba cu care "scula" o tragi in lateral? Io nu sunt asa dotat...negrilor!
                      Iti mai scapa cheia, te belesti...la gheare...
                      Tind sa cred ca si forumul asta se transforma in dacia clu...
                      Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                      Comment


                      • Stai pe spate sub masina, cU o mana tii toba si cu ailalta pui cheia fixa pe sub bara. CIneva inauntru da la clichet si strange surubul . Daca nu faceam asta nu mai spuneam ca se poate.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Pai crezi ca am spus din povestiri?
                          Am vorbit din perspectiva unuia care l-a montat de unul singur...
                          Daca vrea Dumnezeu sa castigi la loto, iti da "noroc" si fara sa joci..

                          Comment


                          • poze sau video nu aveti.multumesc

                            Comment


                            • Inelara cu clichet si gata, dar cineva tot trebuie sa tina contra, rogi un baiat care trece pe strada sa te ajute 30 de secunde>
                              Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                              Comment


                              • Dragilor, credeti sau nu, in ~ o ora, mi-am montat singur carligul; nu ca n-ar fi avut cine sa ma ajute, la tara fiind, dar am zis sa vad daca ma descurc si fara ajutor.
                                In prealabil m-am documentat de pe acest topic, am studiat schita primita la livrarea carligului si m-am apucat de treaba.
                                Strangerea definitiva am facut-o de sub masina; o inelara cu cot de 17, in portbagaj, care se va invarti in momentul in care strangi, pana se va bloca, sprijinindu-se, pe tablierul "buzunarelor", tine locul amicului care tine contra. Merge si fixa, dar e mai greu de scos dupa strangere.


                                Scule necesare, pentru montajul exclusiv al carligului; marca Hakpol.
                                -inelara cu cot de 17
                                -fixa de 17; ideal o tubulara de 17 si un antrenor cu clichet
                                -inelara cu cot de 19
                                -fixa de 19
                                -surubelnita
                                Last edited by IancuMIC; 7 October 2015, 20:02.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google