Sistem audio Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • As vrea sa fac upgrade la subwoofer. Astept niste recomandari de la voi... Amplficatorul este un esx se2150. Bugetul ar fi de 500-600 lei, dar la nevoie urca pana pe la 800-900 lei.
    Astept niste recomandari, multumesc!
    MY CLA

    Comment


    • Recomand difuzoare dls, chiar si direct pe player suna bine. 126g coaxiale de 16 sau k5 sistem de 13. Va pot face configuratii preferentiale

      Trimis de pe al meu Lenovo K920 folosind Tapatalk

      Comment


      • Problema Casetofon

        Salut mi am cumparat de cateva zile un casetofon LG sh ,l am montat dar acum intampin o problema si anume cand pun contactul imi scoate cd ul afara?oare de la ce sa fie se poate sa nu il fi legat corect?sau problema sa fie din casetofon?

        Comment


        • Vreau sa schimb playerul cu ceva mai nou. Care din cele 3 credeti ca e mai ok? Astept o parere va rog! Din punctul meu de vedere sunt cam asemanatoare. Alpine Kenwood
          Pioneer
          MY CLA

          Comment


          • Alpine am avut 5 ani si a fost perfect!

            pentru interesati, vand subwoofer MTX(350 lei) si Amplificator Blaupunkt(150 lei)
            Attached Files
            fara

            Comment


            • @Prestige : dintre cele doua postate de tine eu as alege Kenwood (PRO: 4x30 RMS, citeste FLAC, are LPF, HPF, ANDROID SUPORT)

              @Spanu, eu mai am Alpine-ul 9870 si acum din 2009 si inca merge perfect , calitatea garantata.

              Faza este ca acum nu mai gasesti la 350 ron cat a fost playerul meu atunci, un Alpine mai de calitate trece de 500 ron, cele sub(unele) vin fara reglaje de HPF, LPF, iesire de SUBWOOFER sau alte chestii care fac diferenta cand vine vorba de reglaje de sunet.
              Last edited by Bad_Wolf; 7 March 2016, 09:50.
              sigpic

              Comment


              • Stie cineva ce caracteristici de putere are playerul asta? Eram curios daca este egala puterea fata/spate (gen 4 x 15 w), am senzatia ca front-ul scoate mai bine, sau mi se pare?
                Attached Files

                Comment


                • Nu stiu daca zic bine, dar daca imi aduc aminte are 4x7w. sa ma corecteze cineva daca gresesc
                  MY CLA

                  Comment


                  • Salutare! Am cumparat un set de boxe ovale si as vrea sa le montez. Ce grosime ar trebui sa aiba inelele din mdf ca sa intre si sa se aseze bine boxele? Astept niste pareri de la cei care au montat boxe 6x9.
                    MY CLA

                    Comment


                    • Nimeni nimic?
                      MY CLA

                      Comment


                      • Big3 Upgrade

                        Buna ziua,
                        Detin un Logan din 2007,1.4.Pana mai ieri am avut subw activ (blaupunkt de 75 rms).Acu vreau sa trec la pasiv.
                        Mi-am achizitionat :
                        -o incinta la comanda(450 RON)
                        -un subw alpine swg 1224 (250 rms-330 RON)
                        -un amplificator crunch dsx 2350(350 rms in punte-400 ron)
                        -un kit Dietz ( 35 mm,siguranta 100A-230)
                        -2 m cablu subw-amplificator (6mm-21ron/m)
                        -5m cablu sudura (35 mm,22ron/m)
                        -8 papuci cupru (7 ron/buc)
                        -izolatie cablu sudura
                        Bateria am schimbat-o anu trecut (70 A).

                        Acu,va rog sa-mi spuneti cum se face big3 upgrade.De unde pana unde trebuie sa leg cablurile?
                        Attached Files

                        Comment


                        • Acces la internet vad ca ai, dar de ce nu cauti pe google inainte sa pierzi atata timp postand aici?
                          Uite, poate te ajuta asta:
                          Instalare Big three upgrade pe Logan
                          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                          Comment


                          • mi-am montat pe masina 4 boxe Focal Access 165 AC de 16,5 cm. se aud exact cum voiam eu. basul puternic, inalte si medii clare. sunt indragostit de cum se aude acum muzica in masina mea.
                            sigpic

                            Comment


                            • A montat cineva difuzoare aftermarket pe medianav cu rezultate bune?

                              Comment


                              • Eu am cd player de duster cu difuzoare de fabrica și 4 twittere de laguna și se aude super

                                Dacă vreți pun și poze
                                Last edited by manujupanu; 12 November 2016, 08:22. Reason: Automerged Doublepost

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google