Ofertele S-h De Pe Autovit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • am mai fost sa vad o masina, se vedea ca era revopsita dar revopsita cu arta: aproape la nivel de uzina, fara scame vizibile prinse sub vopsea, doar ca era prea lacuita.
    am vazut urmele de gazare pe marginile elementelor, pe unde se izoleaza de obicei.
    erau pe praguri, pe ramele portierelor, pe aripi fata - muchia de sub capota, etc.
    era evident revopsita pentru impresie artistica sa fie vanduta, fara avarii grave.
    DAR in timp ce racaiam cu unghia la o gazare de asta sa vad cat de proaspata e vopseaua, intreb asa intr-o doara de ce s-a vopsit masina. raspunsul - in conditiile de mai sus - fix cand racaiam pe o gazare: nu a fost revopsita niciodata masina.
    pana atunci mai aveam dubii daca sa o verific mai departe sau nu dar cand am vazut ca sunt mintit pe fata asa, am stiut sigur ca nu vreau sa iau masina de la un astfel de individ.

    Comment


    • Iti dai seama ca sunt si pe la noi uscaturi "autohtone"!
      Keep walking...

      Comment


      • Originally posted by jonnie007 View Post
        Tot ce e adus este in proportie de 99% cotetz! Restu de 1% e noroc chior!
        Sent from mobile
        E o afirmatie cel putin gratuita, ca sa nu spun hazardata.
        ...
        Daca nu ai bani si vrei cu 3-4 mii de euro sa-ti ei masina, apai de banii astia primesti. Oferta e in functie de cerere. Ia pune 6-8 mii, sa vezi tot coteț ei? Vorbesc despre masini cu un pret de livrare in jurul a 15 mii de euro si cca 3 ani vechime.
        Cei care doriti masini sh aveti la indemana verificarea istoricului; cine va impinge sa cumparati o masina fara istoric clar? Banii, nu? Si ne intoarcem de unde am plecat.
        Last edited by IancuMIC; 21 July 2015, 18:14.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Exact. Vrem la bani putini, masini perfecte. Doar in basme e posibil.
          As lua mai repede un yaris. Varianta 2004-2005, d4d.

          Comment


          • Ofertele S-h De Pe Autovit

            Si istoricu se masluieste la astea aduse don Iancu!
            Alea bune cu istoric clar sunt scumpe si nu mai renteaza la samsarime!
            Octavia 2011-2012... la noi e 9-10 mii (adusa) ...afara e 13-14 mii.


            Sent from mobile
            Last edited by jonnie007; 21 July 2015, 18:43.
            Keep walking...

            Comment


            • Cand spun istoric, cu siguranta nu ma refer la Carnetul de intretinere, care se "fabrica" la comanda, ci la baza de date electronica; intrari (oriunde in lume) in reteaua autorizata a producatorului, unde de fiecare data e notat si nr. de km. Acolo nu cred ca se poate maslui ceva; chiar cred ca e imposibil.
              Din punctul meu de vedere, o masina fara intrari evidentiate in reteaua marcii, poate reprezenta o problema; daca proprietarul nu si-a permis cheltuiala sa faca reviziile intr-un service agreat, atunci cu siguranta va fi fost vai de mama ei intretinere.
              Pe mine nu m-a interesat carnetul de intretinere, decat intr-o mica masura. E foarte adevarat ca am verificat daca service-ul care a pus stampila in urma unei revizii chiar exista, la ce departare e de proprietar.
              Toate aceste verificari, costa; riscul e imens cand achizitionezi o masina la mana a doua, asa ca banii cheltuiti te pot scuti, pe cat posibil, de emotii.
              Unele anunturi de pe site-ul despre care facem vorbire, contin si VIN-ul masinii; din acel moment incepeti cercetarile. Nu va incredeti in faptul ca vanzatorul care pune si aceasta informatie e intotdeauna de buna credinta; unii merg la cacialma in ideea ca nu toti vor verifica unde trebuie masina, iar altii chiar habar nu au despre masina; au luat-o la un pret bun si vor sa scoata de asemeni un pret bun.

              ...
              Imi cer scuze ca m-am indepartat de subiect; pana la urma despre o parte din ofertele sh vorbim.
              Last edited by IancuMIC; 21 July 2015, 19:41.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • Va salut. Ma bag si eu ca musca in lapte. Insa am trecut prin experienta cumpararii unei masini sh. Loganul din semnaturi. Avea 4ani si 2 doar ce terminase lesingul propritarul, am dat pe masina acum 3 ani aprox, 4500euro, omul n.a vrut sa negocieze nimic. Toata lumea ca a auzit pretul, domne ca esti nebun ca ai dat atatia bani pe o coaja cand puteai sa iei o straineze nu stau sa va enumara exemplele care mi s-au dat. Insa dupa aproape 80mii km la mine si 120mii total merge impecabil fara sa bag un leu ,in afara consumabilelor (distributie, placute si cam atat). Cu carte service sunat verificat la reprezenanta. Dupa parerea mea, masina potrivita este cea pe care ti-o permiti. Chiar daca ai si 7000de euro si aspiri spre un audi a6 2009 este la fel ca unu care crede ca un audi din 2002 la 3000euro e piesa.

                Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                Comment


                • Anunturi gratuite , peste 4 milioane: anunturi imobiliare, anunturi auto, telefoane mobile, locuri de munca, apartamente de inchiriat, masini second hand, haine.
                  Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                  Comment





                  • eu as apela numai la parcuri auto autorizate/ reprezentante care vind masini primite prin buy back, asta deoarece pe langa "garantia" locului de unde o cumperi (adica nu mergi in targ dupa ea sau la intermediari) ai si garantie fizica de 2 ani/30.000 km

                    am mai fost la autoschun sa-mi clatesc ochii cu niste mercedesuri relativ noi dar sh. noul c class c220cdi cu 5 mii de km 40 de mii de euro, mai era un e class cabrio (din 2012) cu 67 de mii de km, si un s class la 110.000 de euro, cu cateva mii de km. toate aratau impecabil, atat la interior cat si la exterior. nici o zgarietura, nici o imperfectiune in lac (inclusiv la cea de 67 de mii de km), zici ca acu au iesit de pe linia de ansamblare, nici o uzura la interior. asa merita, daca ai banii necesari

                    toate ins adestul de scumpisoare, adica de la 40 de mii minim. dar zic ca la felul in care aratau, meritau banii. altfel, nu as cumpara, din alte locuri
                    Last edited by cristi....; 27 July 2015, 22:53.

                    Comment



                    • "Are motor 1.2l benzina, cruise control, aer conditionat, alarma, cotiera, cd cu usb.... roti... volan."

                      Comment


                      • pai cam atat are omul e corect.

                        Comment


                        • Tare sunt curios de ce si-a luat omul asta masina noua si acum o vinde? Doar sa piarda 1000de euro asa aiurea? Sau nu o fi multumit de masina??

                          Trimis de pe al meu SM-G360F folosind Tapatalk

                          Comment


                          • Probabil este foarte dezamagit de prestatiile motorului de 1.2 a realizat ca facut o greseala si a decis sa o vanda.
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • Multe Loganuri noi prin targul de vitan cu 2000, 5000, 12000 km la vanzare.

                              Comment


                              • in targ e ceva in aer ca gerovitalul

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google