Permis Suspendat 30 De Zile

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cred ca depasirea coloanei in stationare

    Comment


    • #17
      mr.K: sincer nici nu m-am uitat pe PV, eu am nevoie de permis
      TopCat: ma multumesc si cu un an daca se prelungeste!!!
      NOL: Baiatul din spate/Martorul mi-a facut semn sa ma bag, dupa a fost obligat de politist sa semneze
      Garantez ca martorul ar fi fost de partea mea dar nu o sa se prezinte nicari, din cate am vazut lucreaza in constructii, nu are timp de asa ceva(IMI PARE RAU CA L-AM IMPLICAT SI PE EL)

      Dupa cum mi-a zis si politistul, "legea nu e pe semne"....sigur o sa pierd...

      Nu prea am cu cine sa ma sfatuiesc in acest caz, nu stiu cum sa procedez.. ce sa scriu in contestatie....?

      Comment


      • #18
        nu prea ai ce face , decat sa amani inevitabilul.permisul oricum il pierzi. citeste exact ce scrie in pv.
        ps: stiu ca e greu fara permis , fara paine , dar unii o merita. vad zilnic "posesori de permis" care blocheaza centrul intersectiilor (pe care altii cu mai mult bun simt il lasa liber).
        o/____\o
        (i)
        .........

        Comment


        • #19
          in contestatie scrii ca nu e vorba de neacordare de prioritate pentru ca marorul ti-a facut semn sa intri pentru a nu bloca intersectia intrucat in acel moment bariera era coborata.
          instant il va cita pe martor si el are obligatia sa se prezinte.
          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

          Comment


          • #20
            Numai induceti in eroare,mergi si depune contestatia in instanta,il soliciti ca martor pe acel sofer care te-a lasat sa intri,apoi el a semnat ca martor,nu are timp de asa ceva isi va face,daca nu va fi adus cu mandat de aducere,in proportie de 85% toate procesele intentate au avut castig de cauza,specifici in plangere ca unii colegi ai militianului ti-au dat dreptate si este posibil ca militianul sa nu te fi vazut ca tu virezi la stanga de pe acea sosea si sa aibe impresia ca ai venit din spate,crezand astfel ca ai depasit coloana stationata la calea ferata.
            sigpic
            Poate pentru lume ești o singură personă,dar
            pentru o anumită persoană, ești întreaga lume!

            Comment


            • #21
              Conteaza ce articol ti-a scris in pvcc ca ai incalcat.
              mr.K: sincer nici nu m-am uitat pe PV,
              ce sa scriu in contestatie....?
              Acu' nu te supara pe mine, dar daca nu ai citit ce anume ai incalcat, cum sa stii CE sa contesti?

              Pana la urma. daca tot stii aproape sigur ca o sa pierzi, important e doar sa contesti PV, indiferent ce scrii, pentru a ramane cu permisul in buzunar o perioada.
              Cand va fi sa-l predai, zi-le angajatorilor tai ca pana si Obama are concediu.

              daca nu va fi adus cu mandat de aducere,
              Asta se intampla in cazurile penale, cu martorii care nu se prezinta la instanta.
              Asta nu e caz penal, crezi ca jandarmeria are timp si oameni sa se plimbe dupa toti martorii in dosare cu contraventii lipsite de urmari grave?
              Last edited by mr.K; 24 August 2015, 08:10.

              Comment


              • #22
                Originally posted by vdmihai View Post
                Nu il mai speria degeaba, daca semnezi provesul verbal de contraventie nu inseamna ca esti de acord cu ce scrie in el, semnezi ca ai luat la cunostinta de el si ca primesti o copie.
                Si eu am spus acelasi lucru deci nu vad cu ce l-am speriat, dimpotriva.

                Originally posted by NOL View Post
                Daca baiatul din spate a semnat ca martor ca ai depasit coloana in stationare e cam nasol.
                Martorul face dovada refuzului de catre conducatorul auto de a semna procesul verbal, NU confirma savarsirea contraventiei!

                Comment


                • #23
                  Iarta-ma Cromatic, am scris pentru Prometheus , nu am mai dat quote.
                  sigpic
                  !

                  Comment


                  • #24
                    Detaliaza procesul verbal, daca vrei ajutor din partea colegilor.
                    Nu-i bai...

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google