Asigurare RCA

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Nu cred ca toata lumea stie ca FGA este Fondul de Garantare ala Asigurarilor, si nu vad de ce ar trebui sa restituie niste bani pe o polita emisa de Astra. Portofoliul de clienti ai Astra va fi preluat de o alta societate de asigurare , doar ca pana la aceasta "miscare" pagubitii vor avea putin de asteptat.
    Sa nu va inchipuiti ca odata declarat acest faliment Astra va trage obloanele si va trimite angajatii acasa , poate doar daca cei care ii vor prelua vor veni cu "echipa" proprie .
    Gresiti foarte mult judecand dupa can-can-urile din presa asta de scandal si mai ales de kkt.
    ADRIAN Vatamaniuc
    0727.883.438

    Comment


    • SPeri tu ca o sa-i cumpere cineva? Putreau sa o faca acum cateva luni, insa nu a vrut Adamescu sa vanda.
      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

      Comment


      • Acum când nu mai are ce să vândă, sigur se va găsi cineva să o preia.
        Om trăi şi om vedea!

        Comment


        • As dori un sfat: saptamana aceasta imi expira RCA-ul.
          Conform simularilor, cele mai ieftine sunt urmatoarele:
          Euroins - 500 lei
          City Insurance - 570 lei
          Allianz Tiriac - 650 lei

          Masina este pe numele mamei. Am Casco la Allianz Tiriac, care se pare ca nu imi acorda o reducere daca inchei RCA-ul la ei.

          La ce asigurator recomandati sa inchei RCA-ul? Eu as incheia la cel mai ieftin, Euroins. E ok?

          Comment


          • sigur ca e ok. de ce n-ar fi ?! mereu fac unde e cel mai ieftin.
            ai rca si esti acoperit, restul nu mai conteaza.
            astea sunt preturi pe un an ? ce bonus are mama ta si ce varsta ? mi se par cam scumpe.
            am facut ieri cu 200 pe 6 luni la astra, iar pe an era 385.
            Last edited by B997NDL; 23 September 2015, 22:59.

            Comment


            • Originally posted by B997NDL View Post
              am facut ieri cu 200 pe 6 luni la astra, ...
              Unde ai făcut RCA-ul?
              Poate ai vrut să spui Asirom.

              Comment


              • Originally posted by B997NDL View Post
                sigur ca e ok. de ce n-ar fi ?! mereu fac unde e cel mai ieftin.
                ai rca si esti acoperit, restul nu mai conteaza.
                astea sunt preturi pe un an ? ce bonus are mama ta si ce varsta ? mi se par cam scumpe.
                Ok.
                Preturile sunt pe un an. Mama are 54 ani, bonus B4. Ca o paranteza, anul trecut am platit 387 lei (parca atat) la city insurance. Acum, la acelasi asigurator e 560 lei, in conditiile in care am nu am avut niciun incident din vina mea.
                Last edited by Crs. Sandel; 23 September 2015, 23:20.

                Comment


                • Originally posted by Ampt View Post
                  Unde ai făcut RCA-ul?
                  Poate ai vrut să spui Asirom.
                  da, scuze. la astra l-am avut pe ultimul.
                  acum la asirom. astept sa dea si astia faliment in 5 luni.

                  Comment


                  • Este tarziu sa dau raspunsuri insa va pot spune un singur lucru.
                    Reducerea pentru faptul ca nu ai avut daune(clasa de bonus) o primiti la emiterea fiecarei polite. Pe 6 luni o clasa, pe 12 luni 2 clase. Esential este sa aveti polita mai mereu chiar daca o intrerupeti sa fie de ordinul zilelor.
                    Daca nu ai polita vreo trei ani si binentels ca nici daune atunci stai pe loc cu clasa bonus. De asemeni daca circuli cu alte masini si ptr masina care vrei polita ai stat fara 3 ani, iar stai pe loc cu clasa.
                    SI nu in ultimul rand: procentul de reducere este aplicat dar cresc valoarea politelor RCA la care se aplica reducerea si asta face ca sa observam cresteri si nu reduceri.

                    Comment


                    • RCA la City insurance BM 12 pe un an de zile 285 ron anul trecut am platit 245 ron si nu am avut daune deloc (proprietar 53 ani).

                      Comment


                      • la euroins 284 anul trecut
                        la uniqa 269 anul asta cu B12.

                        Comment


                        • 437 lei pentru inca un an la...Generali.
                          La Carpatica era 486; cam pe acolo si la City. Sa nu-ti vina sa crezi.
                          399 la Euroins; am zis pas. Totusi...
                          Last edited by IancuMIC; 10 November 2015, 17:21.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • asa mult, la varsta ta ?! ce bonus ai ?

                            Comment


                            • De cativa ani buni, B12; mai sus nu se poate.
                              Am 1.6.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • aaaa.... intri la alta clasa. credeam ca la dci.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google