Perle! De Pe Forum Adunate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Amice, benzina nearsa provenita din injectoare se condenseaza pe peretii reci ai cilindrului si ajunge in ulei. Cand se incalzeste uleiul, se evapora parte din ea si e aspirata in motor pe circuitul de gaze de carter .
    Nu e nici o bula.

    Originally posted by razvanCC View Post
    Salut, aveti idee daca si service-urile oficiale Dacia resofteaza?
    - Domle, vreau si eu o resoftare la loganul meu de 1,2 vreau sa fuga mai tare si sa consume mai putin
    - Sigur, il ducem la 120 de cai si consum 5 la suta in oras.
    - Perfeect, cat costa si cat dureaza?
    - Pai 3000 de euro si 5 minute.
    - Hai domle, faci misto de mine?
    -Dar cine a inceput?
    Last edited by einstein1984; 30 July 2015, 08:14. Reason: Automerged Doublepost
    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

    Comment


    • E buna asta cu resoftarea, mai bine un test inainte de a cumpara masina.

      Trimis de pe al meu K013 folosind Tapatalk
      „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

      Comment


      • Originally posted by einstein1984 View Post
        Amice, benzina nearsa provenita din injectoare se condenseaza pe peretii reci ai cilindrului si ajunge in ulei. Cand se incalzeste uleiul, se evapora parte din ea si e aspirata in motor pe circuitul de gaze de carter .
        Nu e nici o bula.
        Amice benzina nearsa in ce cantitate ? atat de mare incat sa maresca nivelul uleiului in baie ??
        sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

        Comment


        • Da crezi ca sunt eu in motor sa vad cata ramane nearsa? Un motor care pateste asta o sa aiba o joja de ulei care miroase destul de net a benzina. SKD Ozenel i-a zis sa urmareasca nivelul , nu eu.
          Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

          Comment


          • Domnilor, pe un topic despre probleme tehnice, ar fi mult mai bine incadrata aceasta discutie.
            ...
            Sa revenim, va rog.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • Adică ???

              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

              Comment


              • Originally posted by GuGu21 View Post
                Pai acum daca mergi cu ea mai sportiv si se incinge, cand opresti motorul ce se intampla ? Ma gandesc ca acelasi lucru se intampla si aici, radiatorul continua sa mearga pana se atinge temperatura optima, dupa care se opreste ...
                Radiator care merge (o avea picioare) si apoi se opreste....
                Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                Comment


                • S-a gândit la GMV şi a scris radiator, nu fii şi tu rău, se întâmplă şi la case mai mari.

                  Comment


                  • Originally posted by hasserro View Post
                    Eu sunt pe principiul: lasa-i pe ceilalti sa mearga cu cat vor, daca ai doua benzi si prima e libera, te dai la o parte.
                    Eu asa procedez.
                    Si stiu cat de deranjant e sa vezi nesimtitii cum nu vor sa se dea la o parte.
                    Pe e85 de ex, drum care tine de la Bucuresti, pana la Bacau, este cu o banda pe sens+banda de urgenta, practic sunt 2 benzi pe sens, dar legea nu l obliga pe cel care merge pe banda 1 teoretic si banda 2 practic, sa se dea la o parte, atunci incep problemele, cand ii vezi ca mai merg si cu 80-90 aproape de mijlocul drumului, iar depasirile sunt destul de riscante deoarece drumul este foarte aglomerat.
                    Nu ma mai bag in depasire pe dreapta. Am mai dat de orbi care nu se uita in oglinda si mai mai sa intre in tine. In plus, daca eu il depasesc pe e85 sa zicem, pe banda de "urgenta", si el ma loveste, este vina mea ca am circulat pe acolo, asigurarea lui nu acopera nicio paguba.
                    Uite romanul in stare pura, aia din fata lui sa se dea pe banda de urgenta ca sa poata depasi el fara sa riste, dar sa riste aia o amenda, nu el...
                    Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                    Comment


                    • Colegule te-ai grabit cand ai citit si ai inteles altceva. Omul spune ca trece pe banda 1 cand merge mai incet. Despre E85 stim ca este mai ciudat, dar depasirea pe partea dreapta ramane interzisa (in afara vehiculelor pe sine si a vehiculelor care vireaza spre stanga incadrate regulamentar) si se trateaza ca atare. Asta din punct de vedere legal, in trafic vedem si noi cum este cu romanul in stare pura.

                      Comment


                      • Eu am inteles asa: pe E85 sa dea aia din fata lui pe banda de urgenta ca el nu se baga pe acolo si pe contrasens pe unde trebuie sa depaseasca e riscant.
                        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                        Comment


                        • Putem intelege si asa. Hai cu perlele...

                          Comment





                          • "Mult deloc scump"
                            Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                            Comment


                            • "daca fac plinul cu carburant, pana scad 2 padele se aude carburantul facand "baldabac" in rezervor, destul de suparator."

                              Masinile alea mai scumpe stiu ca au doar doua padele. Loganul cate o avea?
                              sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                              Comment


                              • voia sa zica "liniute". cu rezervorul plin se aude motorina cloncanind.
                                daca as fi eu din Jidvei, n-as face niciodata plinul cu motorina.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google